Світлодіоди від Philips допоможуть вирощувати городину на Марсі

Світлодіоди від Philips допоможуть вирощувати городину на Марсі

1440
Укрінформ
Підрозділ Philips "Світлові рішення" спільно з центром CEAC(Controlled Environment Agriculture Center) Аризонського університету розробляє енергоефективні шляхи вирощування сільськогосподарських рослин для астронавтів на Місяці та Марсі.

Про це повідомляє EcoTown.

Проведене у прототипі місячної оранжереї десятитижневе дослідження показало, що використання LED-системи Philips замість газорозрядних натрієвих лампам з водяним охолодженням дозволяє збільшити врожай високоякісного листового салату, покращує операційну ефективність, оптимізує використання ресурсів і скорочує енерговитрати на 56%.

Зокрема, вага вирощеного під енергоефективними світлодіодами врожаю становить 54 г/кВт-год, в той час як натрієві газорозрядні лампи забезпечують лише 24 г/кВт-год.

Спеціальний світловий сценарій, запрограмований на рішенні Philips GreenPower і створений з урахуванням необхідного спектру та інтенсивності світла, рівномірності і положення ламп щодо тенту з розсадою, дозволяє впливати на розміри, колір та розгалуженість рослин.

Як зазначають дослідники, світлодіодні модулі, які знижують теплове навантаження порівняно з газорозрядними натрієвими лампами, можна розміщувати ближче до рослин і більш рівномірно розподіляти світло всередині теплиці. Таким чином, вся розсада отримує однакову кількість і якість світла, що допомагає більш точно спрогнозувати обсяг отриманого врожаю.

На додачу, розроблена Philips LED-система самостійно охолоджується, що усуває необхідність додаткових інвестицій у систему охолодження і розподілу води.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-