За допомогою генного редагування вчені мають намір перемогти рак і ВІЛ

За допомогою генного редагування вчені мають намір перемогти рак і ВІЛ

1131
Ukrinform
Вчені наблизилися до відкриття методу лікування ряду важких захворювань, включаючи аутизм, рак і ВІЛ. Йдеться про систему генного редагування CRISPR-Cas9, що дозволяє змінювати макромолекулу - рибонуклеїнову кислоту.

Про це повідомляє US News & World report.

Рибонуклеїнова кислота (РНК), відповідальна за синтез білків, є однією з трьох макромолекул, що утворюють клітини живого організму. Вчені планують змінити її і створювати нові білки, використовуючи технологію CRISPR-Cas9 (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) Ці нові білки будуть «відсікати» вірусні послідовності.

Раніше вчені вже використовували CRISPR-Cas9 для видалення ВІЛ з клітини людини і виключення реплікації вірусу. За словами автора дослідження, професора Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Джин Йео, при багатьох хворобах не можна редагувати геном, однак можна розбити його на частини і вже після працювати з ним.

За розрахунками вчених, в далекому майбутньому CRISPR-Cas9 також може використовуватися для редагування фізичних параметрів людей. Як би неймовірно це не звучало, Національна академія наук США вже зараз розробляє звід етичних правил, що регламентують застосування технології.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-