Україна має перейти на цифрове радіомовлення у форматі DAB+ - експерт

Україна має перейти на цифрове радіомовлення у форматі DAB+ - експерт

Укрінформ
В українському радіопросторі потрібно запровадити цифрове радіо у форматі DAB+, що надасть значні переваги над форматом FM у поширенні радіосигналу по всій території України.

Про це у п’ятницю на експертному семінарі "DAB+ Цифрове радіо" заявила директор проектів WorldDAB Берні О'Ніл, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"FM-хвилі перенасичені та спостерігається велика конкуренція за радіоаудиторію. DAB+ має великі переваги. Зокрема, це чистий звуковий сигнал. Також мовники зможуть передавати тексти, картинки та інші дані. Розширювати власні бренди і контент. Україна матиме великі перспективи,  впровадивши DAB+", - сказала О'Ніл.

Вона додала, що мовлення у такому форматі охоплює всю Європу. І вже в деяких країнах призначено час відключення FM-мовлення. Наприклад, до 2017 року повністю переходять на формат DAB+ Норвегія та до 2020 року - Швейцарія.

У свою чергу виконавчий директор Міжгалузевого об'єднання "Радіокомітет" та Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'яснікова наголосила, що  Україна зможе перейти на радіомовлення у форматі DAB+ лише після подолання основних викликів, які дослідив "Радіокомітет". Зокрема, Національні мережі радіостанцій потребують ресурсів для побудови власних мереж, а також  потрібно внести зміни в законодавство України, яке на даний час обмежує можливість різноманітності форматів радіостанцій.

Технічний директор "Радіо Вроцлав" Мірек Островскі зауважив, що завдяки сигналу DAB+ вже  55,6% польського населення має змогу безперешкодно слухати радіо з чистим звуковим сигналом.

Раніше Нацрада з питань телебачення і радіомовлення повідомляла, що позиція стосовно впровадження цифрового радіо серед країн Європи неоднозначна. І Україна ще до кінця не визначилася, чи потрібно проводити масштабну цифровізацію радіопростору. У найближчі роки планується провести низку досліджень, які стануть основою для подальших рішень щодо розвитку цієї інформаційної сфери. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-