Американський винищувач виявився беззахисним перед лазерною указкою

Американський винищувач виявився беззахисним перед лазерною указкою

2060
Ukrinform
Екіпаж американського винищувача F-15 "Страйк Голок" повідомив, що, виконуючи посадку на аеродромі в англійськjve Саффолку, опинився на короткий час засліплений променем лазера з землі.

Командування ВПС США підтвердило, що промінь був спрямований у бік одного з їх винищувачів F-15 під час заходу на посадку на аеродром Королівських ВПС Лейкенхіт.

Як повідомила представниця командування, незважаючи на те, що промінь зеленого кольору не потрапив нікому з членів екіпажу в очі, його спалах, відбившись від засклення кабіни, призвів до тимчасової втрати просторової орієнтації пілотами.

Посадка пройшла благополучно, додала вона. За її словами, це нагадувало лазерну указку, тільки набагато більшої потужності.

У британському міністерстві оборони, в свою чергу, повідомили, що спроби засліпити лазером військові літаки робляться нечасто, проте додали: "Такі атаки підривають безпеку польотів і є караним діянням. Подібні інциденти фіксуються, і про них повідомляється поліції для вжиття заходів".

За останні шість років управління у справах цивільної авіації в Британії зафіксувало понад 9 тисяч інцидентів, пов'язаних з лазерними променями, спрямованими в бік літаків. Близько 200 осіб були заарештовані і притягнуті до відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-