Apple виграла у ФБР суд у Нью-Йорку

Apple виграла у ФБР суд у Нью-Йорку

1139
Ukrinform
Суд у Нью-Йорку відмовився зобов'язати компанію Apple допомагати ФБР у зломі мобільного телефону, який належав обвинуваченому у справі про наркоторгівлю.

Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.

Позов був поданий ще в жовтні – за кілька місяців до гучного скандалу, що розгорівся в Каліфорнії навколо аналогічної тяжби ФБР з Apple. Слідчі вимагали зобов'язати компанію допомогти отримати доступ до збереженої в телефоні інформації.

У своєму рішенні суддя написав, що чинне законодавство не зобов'язує Apple виконувати вимоги ФБР проти своєї волі. У зв'язку з цим позов було вирішено відхилити в повному обсязі. Міністерство юстиції США пообіцяв оскаржити рішення.

Постанова нью-йоркського суду формально не може вважатися прецедентом при розгляді скарги Apple на рішення каліфорнійського суду. У той же час американські ЗМІ вважають, що перемога в Нью-Йорку все одно дає компанії певну перевагу.

Нагадаємо: протистояння Apple і ФБР в Каліфорнії пов'язане зі стріляниною, влаштованою Саїдом Фаруком у місті Сан-Бернардіно. Його жертвами стали 14 осіб. Слідчі звернулися до суду з проханням зобов'язати Apple зламати телефон Фарука, застреленого при затриманні.

Слідчі впевнені, що на телефоні зберігається важлива інформація. При цьому до неї неможливо дістатися, не знаючи пароль. Більше того, у разі десяти невдалих спроб ввести його телефон автоматично видалить всю інформацію.

Система безпеки вибудувана так, що навіть самі фахівці Apple не можуть отримати доступ до інформації. У зв'язку з цим слідчі просять їх не підбирати пароль, а просто полегшити їм цей процес.

Зокрема, у ФБР хочуть, щоб інженери Apple зняли ліміт на кількість спроб ввести пароль, а також допомогли створити програму, яка буде автоматично перебирати всі можливі комбінації з високою швидкістю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-