Вчені створили пристрій, який допоможе побачити чим люди дихають у своєму будинку

Вчені створили пристрій, який допоможе побачити чим люди дихають у своєму будинку

970
Ukrinform
Команда вчених і інженерів розробила «розумний» повітряний дозиметр, який дозволяє побачити чим люди дихають у своїх будинках.

Про це повідомляє портал Live Science.

Повітряний дозиметр отримав назву AirVisual Node. «Ви проводите від 80 до 90 відсотків часу в приміщенні. Якщо ви зможете контролювати якість повітря в ньому, то - збережете власне здоров'я і здоров'я вашої сім'ї», - кажуть розробники.

Прилад крім температури і рівня вологості зможе показати кількість зважених часток PM 2.5, діаметр яких набагато менший від діаметра волосини. AirVisual Node, за словами розробників, може показати частинки розміром до 10 мікрометрів. Такі частинки можуть через легені потрапити в кровотік і привести до проблем зі здоров'ям: викликати подразнення очей, носа, горла або засісти глибоко в легенях і привести до гострих респіраторних інфекцій, бронхіту. Крім дрібних часток пристрій може виміряти рівень вуглекислого газу, який покаже, наскільки добре провітрюється приміщення.

Ідентифікувати такі частинки новому гаджету дозволяє лазерна технологія. Усередині AirVisual Node встановлені вентилятор, який всмоктує навколишнє повітря, лазер і фотодатчик.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>