У США створено принтер для виробництва людських органів

У США створено принтер для виробництва людських органів

803
Ukrinform
Американські дослідники почали виготовляти життєздатні частини тіла за допомогою 3D-друку. При цьому кістки, м'язи і хрящі нормально функціонують при імплантації в тварин.

Про це повідомляє Nature Biotechnology.

В основі технологічного процесу - стовбурові клітини, які «заливаються» в спеціальні полімерні шаблони. Найбільша складність, з якою зіткнулися експерти - необхідність домагатися найтоншого шару створюваного «пирога» під час друку. Якщо його товщина є більшою 200 мікрометрів, тканина починає відмирати, так як на нижні шари не проникає кисень і поживні речовини.

Американцям вдалося впоратися з проблемою завдяки особливій полімерній речовині: її можна вкладати в шари, зберігаючи між ними невеликий зазор. Після того, як тканину отримано, її імплантують в організм піддослідних тварин, де вона обростає кровоносними судинами: виходить повноцінний тривимірний орган. Полімер при цьому поступово розкладається.

На думку фахівців, це досягнення здатне істотно збільшити можливості регенеративної медицини, так як при виготовленні штучних органів використовуються живі тканини.

В даний час біоінженери працюють над тим, щоб отримані «запасні» частини були придатні для імплантації. Вчені сподіваються, що це станеться вже зовсім скоро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>