Створений за образом таракана робот пролазить крізь вузькі щілини

Створений за образом таракана робот пролазить крізь вузькі щілини

Відео
563
Ukrinform
Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі розробили робота-таргана, який стискається і зберігає здатність пересуватися навіть в сплющеному стані.

Про це повідомляє Gizmodo.

При створенні робота дослідники вивчили тарганів Periplaneta americana. За допомогою тестового стенда вчені виявили, що комахи здатні витримувати навантаження, яке в 900 разів перевищує їхню власну вагу.

Також з'ясувалося, що ефективному пересуванню сприяють чутливі волоски на гомілках, які в «штатному режимі» працюють як орган дотику. Таким чином, між ногами і підлогою зберігається високе тертя, а між панциром і поверхнею, яка притискає його зверху - низька.

У своїй конструкції деформованого робота CRAM дослідники використовували той же принцип анатомії тарганів. Ноги специфічної форми закріплені по краях еластичного панцира, тому деформація екзоскелета при стисненні призводить до того, що ноги робота впираються в підлогу іншою частиною, зберігаючи можливість пересування. CRAM витримує вантаж до одного кілограма, що в 20 разів більше його власної ваги. Здатність пересування робот зберігає при стисненні майже в два рази - з 75 до 35 міліметрів. За словами дослідників, в майбутньому подібні роботи будуть ідеальним розвідниками на місці стихійного лиха, оскільки вміють проникати в щілини, які менші, ніж розмір їх корпусу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>