New Horizons допоможе виявити Планету X

New Horizons допоможе виявити Планету X

Укрінформ
Італійський астрофізик Лоренцо Йоріо (Lorenzo Iorio) запропонував використовувати зонд New Horizons для пошуку планет і планетоїдів за межами орбіти Нептуна.

Про це повідомляється в дослідженні вченого, яке опубліковано на сайті ArXiv.

Згідно з розрахунками вченого, New Horizons зможе визначити кам'яний планетоїд розміром з Землю, що знаходиться на відстані 100-200 астрономічних одиниць. Також зонд зможе виявити об'єкт розміром з Юпітер на відстані 10-20 тис. астрономічних одиниць. Однак, варто зауважити, що для виявлення місця розташування транснептунового об'єкта необхідною умовою, згідно роботи астрофізика, виступає високоточний режим стабілізації апарату, який вимагає більшої витрати палива, ніж звичайний режим.

У своїй роботі дослідник також зазначає, що є ймовірність виявлення планети Х по її електромагнітному випромінюванню у видимому або інфрачервоному діапазоні. Однак отримання зображень таких далеких об'єктів для техніки, якою оснащений космічний апарат New Horizons, буде досить важко.

В даний момент апарат New Horizons рухається у напрямку до 2014 MU, астероїда з поясу Койпера. Астероїд був обраний об'єктом для вивчення після прольоту повз Плутона в 2015 році. Зближення з астероїдом намічено на січень 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-