Вчені: мозок людини працює по-різному взимку і влітку

Вчені: мозок людини працює по-різному взимку і влітку

Укрінформ
Бельгійські вчені виявили, що активність різних частин головного мозку у людей залежить від пори року. Взимку, зокрема, слабшає увага, а можливості короткочасної пам'яті досягають свого піку восени.

Про це повідомляє портал Live Science.

Дослідження, проведене вченими з Льєзьккого університету в Бельгії, виявило, що робота головного мозку людини змінюється в залежності від пори року. Автори роботи вивчили когнітивні функції мозку 28 бельгійців в різні пори року.

У кожному сезоні учасники експерименту проводили 4,5 дні в лабораторії, без доступу до зовнішнього світу. Також вони були позбавлені будь-яких сезонних сигналів, зокрема, денного світла. Дослідники сканували мозок реципієнтів в той час, коли ті виконували завдання, які перевіряють їх здатність: підтримувати увагу, зберігати, оновлювати і порівнювати інформацію в своїй пам'яті.

В результаті вчені прийшли до висновку, що продуктивність мозку не змінюється в різні сезони. Однак в різні пори року активується та чи інша частина мозку. Наприклад, та частина, яка відповідає за підтримання уваги, була найбільш активна в червні, ближче до літнього сонцестояння, і найменш активна в грудні, під час зимового сонцестояння. Короткочасна - «робоча» - пам'ять досягала свого піку восени і особливо слабшала під час весняного рівнодення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-