Британська авіакомпанія напоїть пасажирів водою з паливних елементів - 02.02.2016 16:25 — Новини Укрінформ
Британська авіакомпанія напоїть пасажирів водою з паливних елементів

Британська авіакомпанія напоїть пасажирів водою з паливних елементів

586
Ukrinform
Британська авіакомпанія easyJet до кінця поточного року проведе випробування авіаційної системи електропостачання на водневих паливних елементах.

Про це повідомляє Sky News.

Мова йде про прототип, потужності якого буде недостатньо для забезпечення потреб бортового обладнання літака в електроенергії. За словами технічного директора easyJet Ієна Девіса, в результаті роботи паливних елементів буде утворюватися вода, яку потім можна буде використовувати для змиву в туалетах або давати її пасажирам.

У проекті беруть участь студенти Університету Кренфілда. Інші подробиці про цю систему для літаків не уточнюються. Перед початком випробування авіакомпанія має намір провести серію консультацій з фахівцями.

Водневі паливні елементи стануть частиною більш масштабної концепції гібридного літака. У такому літальному апараті планується реалізувати технологію рекуперативного гальмування, аналогічну технології Формули 1.

Під час гальмування після посадки кінетична енергія буде перетворюватися електричну і накопичуватися для подальшого використання. За оцінкою авіакомпанії, накопичену завдяки рекуперації енергію можна буде використовувати для переміщення літака в ангар - електрика з акумуляторів буде живити мотор-колеса літального апарату. При цьому не потрібно буде включати двигуни гібридного літака. За даними easyJet, щорічно чотири відсотки палива витрачаються літаками на їзду по аеродрому.

У цілому використання нових технологій дозволить створити економічний і екологічний літак. За попередньою оцінкою, водневі паливні елементи і рекуперація дозволять британській авіакомпанії щорічно економити до 50 тис. тонн палива.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>