Стерв'ятники у Перу літатимуть з камерами GoPro

Стерв'ятники у Перу літатимуть з камерами GoPro

758
Укрінформ
У Перу на стерв‘ятників, які харчуються переважно відходами, почепили GPS “маячки” та камери GoPro для виявлення незаконних сміттєзвалищ.

Про це повідомляє Euronews.

Розрахований на два роки пілотний проект запустили у столиці і найбільшому місті країни - Лімі, яка розташована у долинах річок Чільйон, Рімак і Лурін на узбережжі Тихого океану.

Як зазначає один з учасників проекту Альфредо Корреа, новий принцип контролю за сміттям дозволяє спеціальним службам оперативніше знаходити і ліквідувати незаконні звалища у перуанській столиці.

«10 птахів літають з GPS, 20 трохи більших – зі спеціальним чіпом, - розповідає фахівець. - Стерв‘ятники, які без тренувань знаходять сміттєзвалища у пошуках їжі, ідеально підходять для такої місії».

У Лімі діє чотири офіційні сміттєзвалища та безліч нелегальних.

“У перуанській столиці проживає близько десяти мільйонів осіб, кожна з яких продукує близько 600 грам сміття на день, - розповідає співробітник державної фірми з контролю відходів Хав‘єр Ернандес. - Отже на день ми маємо 6 тисяч тон відходів, 96% яких потрапляє на спеціальні полігони твердих побутових відходів, а 4% - опиняється у незаконних місцях і навіть скидається у річки”.

Чорні стерв’ятники стали зірками місцевого телебачення та радіо – у промокампанії говорять про їхню важливу місію “очищення” Ліми від сміття. Відтак, ставлення до птахів, які у більшості перуанців асоціюються з негативом та смертю, може змінитися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-