Вчені розрахували шанс померти за індексом маси тіла

Вчені розрахували шанс померти за індексом маси тіла

698
Ukrinform
Американські вчені розрахували, при якому індексі маси тіла людина найменше ризикує померти.

Про це повідомляє Live Science.

Дослідники взяли дані по 400 тисячам американців, вік яких в 1995 році складав від 50 років до 71 року. До 2009 року 112 тис. членів цієї групи померло. Для всіх учасників цього довгострокового дослідження вчені перевірили основні фактори, що впливають на ризик смерті (вік, раса, рівень освіти, вживання алкоголю, шлюбний статус) і розрахували «персоналізований оптимальний ІМТ», при якому шанси померти є мінімальними, - це +26.

Крім того, вчені стверджують, що загальноприйняте розподіл пацієнтів на три категорії за ІМТ (з вагою нижче норми, нормальний, огрядний) занадто неточно. Має сенс працювати тільки з індивідуальними показниками ІМТ і давати персоналізовані рекомендації по дієті і способу життя.

Однак інші медики засумнівалися в істинності отриманих висновків. «ІМТ допомагає порівнювати вага людей з різних груп населення, але його ніколи не задумували як інструмент для оцінки ризику смерті або стану здоров'я», - заявив доктор Рексфорд Ахима (Rexford Ahima) з Університету Пенсільванії.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-