У США створили нанореактор для виробництва палива з водню

У США створили нанореактор для виробництва палива з водню

Укрінформ
Дослідники з університету Індіани створили високоефективний біоматеріал, який виступає в ролі каталізатора при розщепленні води на водень і кисень.

Нову технологію вчені планують використовувати у виробництві водневого палива для заправки автомобілів майбутнього, повідомляє naked-science.ru.

Біоматеріал, який отримав назву P22-Hyd, використовує фермент NiFe-гидрогеназу, який здатний «віднімати» протони в органічних речовин, води і виштовхувати атоми водню. У своєму природному вигляді цей фермент нестійкий до зовнішнього впливу.

Тому вчені з університету Індіани в Блумінгтоні (США) створили гібридний матеріал P22-Hyd. Спочатку два гени бактерій кишкової палички виробляють речовини, які використовуються для створення гідрогенази. Потім фермент поміщають у вірусну захисну оболонку (капсиду), яка різко підвищує стійкість ферменту до зовнішніх впливів. В результаті загальна ефективність біоматеріалу P22-Hyd  - у 150 разів вище, ніж у звичайного ферменту, уточнює портал Phys.org.

Як зазначають вчені, цей матеріал значно дешевший і екологічно чистіший за інші матеріали, що використовуються в даний час для виробництва палива. Зокрема, за словами керівника дослідження Тревора Дугласа, P22-Hyd можна порівняти із платиною, але при цьому він створюється за допомогою поновлюваних біоресурсів і набагато дешевший.

Фото: phys.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-