Розроблено робота-черепаху U-CAT, яка буде досліджувати затонулі кораблі

Розроблено робота-черепаху U-CAT, яка буде досліджувати затонулі кораблі

Укрінформ
Студенти Талліннського університету створили робота, який за формою нагадує черепаху і повинен допомогти працюючим на підводних розкопках археологам. 

Пристрій буде займатися дослідженням уламків затонулих кораблів.

Про це повідомляється на сайті Таллінського університету.

Плавучий робот під назвою U-CAT пересувається, ворушачи чотирма «плавниками», як справжня рептилія. Тільки супердосконала. Залізна черепаха забезпечена підводними камерами, сенсорами та іншої мікроелектронікою, що дозволяє збирати дані на дні моря. Компактний пристрій розроблено таким чином, що може проникати всередину уламків кораблів, що знаходяться на різній глибині.

Плавці прикріпили роботу не для краси, а в суто утилітарних цілях. Зазвичай пристрої для підводного занурення переміщаються за допомогою гвинтів. Але для проведення археологічної зйомки гвинти незручні, тому що піднімають занадто багато каламуті, яка псує зображення з камер. Крім того, гвинти не дозволяють апарату легко повертатися в різних напрямках, в той час як «плавники» роблять його більш поворотким.

Поки що роботом-підводником віддалено управляє оператор. Залізна черепаха тренується, плаваючи в штучному басейні на повідку з карабіном. Але розробники сподіваються незабаром зробити пристрій повністю автономним, щоб воно могло самостійно запливати всередину корабля і вибиратися назовні, використовуючи різні сенсори для навігації між уламками.

Винахідники впевнені, що їх розробка позбавить вчених від необхідності посилати для проведення зйомок усередині затонулого корабля водолазів, адже це досить ризиковане заняття і серйозне навантаження для людини. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-