Відомі діячі культури привітали Сущенка з днем народження

Відомі діячі культури привітали Сущенка з днем народження

805
Ukrinform
Українські письменники, науковці та діячі культури в день народження незаконно затриманого у Росії власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка підписали лист із привітаннями.

Про це повідомляє Укрінформ, у розпорядженні якого є текст листа.

У посланні наголошується:

«Інтелектуали у в’язниці – письменники, митці, журналісти, вчені, – це найперша ознака та одна з найганебніших сторінок кожного тоталітарного режиму. 

Шановний пане Романе, Ви другий рік поспіль зустрічаєте свій день народження у в’язниці. Дякуємо Вам за мужність і твердість Вашої позиції. Бажаємо Вам щонайбільших сил, здоров’я і витримки. Ви відстоюєте свободу слова і свободу сумління – не лише свою власну, а чесних професіоналів України і світу, які стають жертвами тоталітарних систем. 

Тож найбільше, чого бажаємо Вам – і нам усім: щоб наступний свій день народження Ви зустріли на свободі – серед вільних людей у вільному світі. Тоталітарні режими завжди безславно закінчуються, а боротьба за свободу триває і продовжує бути одним з основних вимірів цивілізованого світу. Вас чекають Київ і Париж – і люди доброї волі в усьому цивілізованому світі, для якого Ви стали символом боротьби і надії».

Лист підписали:

Ліна Костенко, письменник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка ,

Ольга Герасим’юк, перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення і телеведуча,

Володимир Огризко, колишній глава МЗС України,

Сергій Грабовський, старший науковець Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАНУ, кандидат філософських наук, член Асоціації українських письменників ,

Оксана Пахльовська, зав. кафедри україністики Римського університету "Сап’єнца", професор, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка ,

Костянтин Сігов, кандидат філософських наук, доцент, керівник Центру єропейських гуманітарних досліджень при Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, директор видавництва "Дух і літера" ,

Петро Таращук, перекладач, публіцист, член Національної спілки письменників України, лауреат премій імені Григорія Сковороди та Максима Рильського,

Алла Лазарева, власний кореспондент журналу «Український тиждень» у Франції,

Галина Аккерман, французький письменник, історик, журналіст, перекладач, доктор з питань релігії університету Сорбонна, співзасновник та генеральний секретар “Європейського форуму для України” (Париж) 

Крім того, відеопривітання для Сущенка записав український кінорежисер Михайло Іллєнко, який зазначив, що попри те, що не знайомий з ним особисто, не міг не відгукнутися і не привітати його.

«Пане Романе, ви один з тих, на кого це (випробування – ред.) обрушилося агресивно. Я бажаю вам і вашим рідним твердості пережити це все», - сказав він і додав, що буде дуже радий познайомитися з Романом Сущенком після його повернення додому. 

Також Сущенка привітав у відеозверненні і директор Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНА України Микола Жулинський.

«Я хочу вам побажати доброго здоров’я, мужності і впевненості в тому, що справедливість буде торжествувати, що ви будете швидко на волі і правда все-таки буде за вами і за нами, за Україною», - сказав він.

Читайте також: Колеги вітають Сущенка з днем народження: Після темної ночі завжди наступає день

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунено звинувачення в «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

Наприкінці січня 2018 року Московський міський суд продовжив термін утримання Сущенка під вартою на два місяці - до 30 березня 2018 року. На це рішення була подана апеляційна скарга.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-