Одному із засновників української школи самбо і дзюдо Михайлу Євтушову - 70 років

587
Ukrinform
КИЇВ, 7 квітня. (УКРІНФОРМ). Одному із засновників української школи самбо і дзюдо, заслуженому тренеру СРСР Михайлу Євтушову сьогодні виповнилося 70 років.

Серед вихованців Михайла Євтушова - чемпіони світу з самбо Михайло Левицький і Михайло Юнак, який у 1973 році виграв "золото" першого в історії самбо чемпіонату світу в Тегерані, а через рік повторив свій успіх на чемпіонаті світу в Мінську.

Протягом багатьох років наставник працював старшим тренером Укрради фізкультурно-спортивного товариства "Динамо", а потім був призначений і старшим тренером Центральної ради ФСТ "Динамо". Після здобуття Україною незалежності Михайло Євтушов очолив чоловічу національну збірну з дзюдо, якою керував з 1993 по 1996 рік.

У 1993 році його підопічний Олександр Литвиненко став переможцем Європейських молодіжних Олімпійських днів у Голландії, а через рік у Лісабоні (Португалія) "срібло" чемпіонату Європи (U21) серед юніорів завоював ще один вихованець Євтушова - Назар Ніранович. У 1990-ті роки не раз піднімалися на п'єдестал національних чемпіонатів Олександр Корчемлюк і Георгій Діденко.

Михайло Євтушов не тільки чудовий тренер, а й суддя міжнародної категорії з самбо і всесоюзної категорії з дзюдо. Михайло Федорович і зараз продовжує передавати свій досвід молодим тренерам і розкриває секрети єдиноборств спортсменам-початківцям.

30 квітня у Львові пройде традиційний дитячий турнір "Кубок Динамо", в рамках якого вшановуватимуть легендарного тренера. Учні різних років Михайла Євтушова зберуться разом, щоб привітати і відсвяткувати ювілей свого наставника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-