Рада Європи: росія є прикладом загрози пропаганди, змішаної з дезінформацією та мовою ненависті

Рада Європи: росія є прикладом загрози пропаганди, змішаної з дезінформацією та мовою ненависті

Укрінформ
У Раді Європи заявляють, що росія є найпотужнішим прикладом загрози пропаганди, змішаної з дезінформацією та мовою ненависті.

Про це під час конференції Обсерваторії з викладання історії в Європі у Страсбурзі заявив заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге, передає кореспондент Укрінформу.

Берге наголосив, що жорстоке, несправедливе та абсолютно неприйнятне вторгнення рф в Україну змінило Європу, і що ця атака також є нападом на ширші цінності, які поділяє вся демократична Європа.

Читайте також: ЗСУ і США ставлять хрест на «м’ясі від кухаря путіна»: дайджест пропаганди за 2-4 грудня

За його словами, популярність російської підтримки цієї війни підживлюється спотвореним розумінням історії, підкріпленим брехнею та націоналістичною пропагандою.

“Загроза, з якою ми стикаємося сьогодні, це зростання агресивного націоналізму, відступ від демократії та історичний ревізіонізм - пропаганда, змішана з дезінформацією та мовою ненависті, найпотужнішим прикладом чого є росія”, - сказав заступник генсека Ради Європи.

Він наголосив на необхідності продовжувати робити все можливе, щоб підтримати Україну.

Читайте також: Тактика залишити росію непереможеною є токсичною – МЗС Литви

Берге також підкреслив важливість зміцнення демократії з акцентом на вільні та чесні вибори, свободу вираження поглядів, незалежні судові системи, розподіл влади, виконання судових рішень, сильне та активне громадянське суспільство та вільні ЗМІ.

Водночас він наголосив на важливості викладання історії, як засіб, що дає критичні здібності для дискусій та аналізу природи демократії та загроз для неї.

Берге зауважив, що нещодавно аналітична Група високого рівня рекомендувала організації розробити новий правовий інструмент щодо освіти та демократії, і що глави держав і урядів країн-членів РЄ матимуть можливість за необхідності просунути це питання під час 4-го саміту Ради Європи.

Читайте також: Прем'єр Естонії: Говорити про мир із росією зараз небезпечно

Як повідомляв Укрінформ, четвертий саміт глав держав та урядів Ради Європи відбудеться 16-17 травня у Рейк'явіку (Ісландія). Рішення скликати саміт було прийнято після звіту, представленого аналітичною Групою високого рівня у жовтні під головуванням колишнього президента Ірландії Мері Робінсон, до складу якої входять провідні політичні діячі з усієї Європи. Група сформулювала тридцять рекомендацій, як Раді Європи ефективно реагувати на виклики, пов’язані з війною в Україні, шляхом подвоєння інвестицій у просування демократії, прав людини та верховенства права.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-