УАФ передала Кременю результати перевірки мовного інциденту на грі «Львів» - «Колос»

УАФ передала Кременю результати перевірки мовного інциденту на грі «Львів» - «Колос»

Укрінформ
У Будинку футболу відбулася зустріч президента Української асоціації футболу, члена виконкому УЄФА Андрія Павелка та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. 

Учасники зустрічі обговорили питання важливості дотримання закону про забезпечення функціонування державної мови на спортивних заходах, повідомляє пресслужба УАФ. 

Уповноваженому із захисту державної мови для розгляду та ухвалення рішення передали матеріали проведеної комітетом з етики та чесної гри УАФ перевірки інциденту, що мав місце під час поєдинку 15-го туру української Прем’єр-ліги "Львів" - "Колос" (Ковалівка), за участю вже екстренера львів’ян Віталія Шумського та четвертого арбітра матчу Миколи Кривоносова.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю в питанні дотримання закону про функціонування державної мови на футбольних заходах, що відбуваються під егідою Української асоціації футболу.

Раніше ЗМІ повідомили, що 20 лютого на матчі УПЛ "Львів" - "Колос" стався інцидент між суддями та головним тренером львівської команди Віталієм Шумським, який звернувся до арбітра Миколи Кривоносова з вимогою спілкуватися українською. За словами Шумського, арбітр не дослухався до його прохання, а натомість дав сигнал головному рефері Віктору Копієвському показати тренеру жовту картку.

Читайте також: Мовний інцидент на футболі: Кремінь вимагає пояснень

Як повідомляв Укрінформ, 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів. Відповідно до цієї статті, державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування.

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Фото: uaf.ua.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-