18-річна українська дзюдоїстка Білодід завоювала “срібло” Гран-прі Тбілісі

Чинна чемпіонка світу з дзюдо українська спортсменка Дар’я Білодід перервала серію з 38 перемог поспіль.

18-річна українська дзюдоїстка Дар’я Білодід стала другою на Гран-прі Тбілісі. Про це повідомляє XSPORT.

Українка вийшла на татамі в Грузії вперше після переможного чемпіонату світу-2018 серед юніорів. Білодід розпочала змагання із другого раунду, пройшла маловідомих суперниць з Грузії та Франції, а в півфіналі протистояла дворазовій чемпіонці Європи, призеру Європейських ігор, чемпіонату світу та Олімпійських ігор угорці Еві Черновіцкі. У цій сутичці Білодід здобула перемогу іппон після того, як суперниця набрала три попередження.

У фіналі українка зустрілася з француженкою Мелані Клемен, яка повела ваза-арі, а потім і іппон, щоб завоювати своє перше в кар'єрі “золото” рівня Гран-прі.

Таким чином, Білодід поступилася вперше з серпня 2017 року, коли програла в третьому раунді дебютного чемпіонату світу з дзюдо. Після цього українка провела 38 зустрічей і виграла 8 турнірів, включаючи дорослий та юніорський чемпіонати світу.