Франція видала ордери на арешт екс-функціонерів федерації легкої атлетики РФ

Франція видала ордери на арешт екс-функціонерів федерації легкої атлетики РФ

Укрінформ
У Франції суд видав ордери на арешт двох колишніх російських чиновників з федерації легкої атлетики (Олексія Мельникова та Валентина Балахнічева ) на тлі розслідування допінгового скандалу.

Про це повідомляє AFP з посиланням на власні джерела.

“Франція видала ордери на арешт двох колишніх російських чиновників з федерації легкої атлетики на тлі розслідування допінгового скандалу”, - йдеться у повідомленні.

Ці два чиновники - Валентин Балахнічев, колишній голова російської федерації легкої атлетики, який також працював скарбником Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), та Олексій Мельников, колишній тренер збірної РФ.

У тому ж самому розслідуванні французькі судді видали у 2017 році ордер на арешт Папа Массата Діака, сина колишнього президента IAAF Ламіна Діака.

Ламін Діак звинувачується в отриманні мільйонів доларів хабарів, щоб приховати позитивні допінг-тести росіян разом з двома іншими чиновниками IAAF.

Діак-старший працював у асоціації федерацій легкої атлетики з 1999 року, поки не був арештований у Франції у 2015 році.

За інформацією джерел AFP, французькі судді вдруге звинуватили його в червні минулого року, у тому, що він дозволив своєму синові "заволодіти коштами від спонсорів IAAF", включаючи такі компанії як Samsung, китайський телеканал CCTV, китайську енергетичну фірму Sinopec, російський банк VTB та корпорацію Abu Dhabi.

Влада Франції здійснила розслідування, оскільки вважає, що частина коштів була відмита у Франції.

Читайте також: ІААФ продовжила дискваліфікацію російських легкоатлетів

Як повідомлялося, Міжнародна федерація легкої атлетики запровадила обмеження щодо Всеросійської федерації в листопаді 2015 року на підставі розслідування, проведеного комісією Всесвітнього антидопінгового агентства. З моменту запровадження обмежень російські атлети не можуть брати участь у міжнародних змаганнях під національним прапором.

Російське антидопінгове агентство було анульоване в 2015 році за порушення антидопінгових правил. У вересні 2018 року Міжнародне антидопінгове агентство поновило російське відомство у правах. Умовою відновлення стало надання доступу до даних про допінг-проби російських спортсменів. До кінця червня 2019 року російська сторона має передати для перевірки всі підозрілі допінг-проби з московської лабораторії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-