Недовідставлені

Недовідставлені

Аналітика
Укрінформ
Чому Хацкевич і Вернидуб все ж залишились.

Минулого тижня одразу двоє головних тренерів провідних українських клубів зібрались у відставку. Юрій Вернидуб та Олександр Хацкевич спочатку натякнули на своє прощання з командою, але згодом змінили рішення. Причому Хацкевичу для цього вистачило години. То що ж сталося?

Читайте також: Директор «Зорі»: Питання з відставкою Вернидуба закрите

Чому збиралися піти

Одразу зауважимо, що заяви головні тренери робили на емоціях. «Зоря» Юрія Вернидуба драматично поступилася «Лейпцигу» і не зуміла пробитися в груповий турнір Ліги Європи. А «Динамо» Хацкевича після провалу у кваліфікації Ліги чемпіонів несподівано «згоріло» вдома «Карпатам» 0:2 в матчі УПЛ. Фахівці важко переживали невдачі і обидва почали говорити про те, що вони «прийняли рішення».

Бажання Вернидуба піти зрозуміле. Він працює головним тренером «Зорі» вже сьомий рік і за цей час досяг з командою чимало – бронзові медалі УПЛ, фінал Кубка України, груповий етап Ліги Європи. Водночас Вернидуб розігнав кар’єри великої кількості класних футболістів. Скажімо, Малиновського і Луніна. Багато гравців, працюючи з ним, неодмінно прогресує і переходить у більш заможні команди. Постійна кадрова ротація, скромні фінансові можливості клубу, відсутність справжньої домашньої арени і бази (нагадаємо, Луганськ й досі окупований) – усе це виснажило Вернидуба. Його бажання перевести подих було очевидним.

Щодо слів Хацкевича про «сором за гру команди, відповідальність за поразку, правильне рішення і розмову з президентом», то головний тренер «Динамо» був реально шокований результатом і футболом своєї команди в матчі з «Карпатами». Багато хто сподівався почути від Хацкевича слова про відставку ще після невдачі з «Аяксом». Мовляв, за такий провал потрібно нести відповідальність. А поєдинок з «Карпатами» взагалі виглядав, як «злив» тренера. Гравці «Динамо» просто відмовлялись адекватно йти в атаку.

Читайте також: Хацкевич: Рішення про відставку не приймаються одразу після гри

Чому залишились

Вернидуб залишився в «Зорі» після зустрічі з президентом клубу Євгеном Геллером. Тренер каже «була позитивна розмова».  Хацкевич своє бажання заперечував вже через годину після перших слів. Казав, що «невірно поставив наголос і такі рішення не приймаються одразу після матчу». Іншими словами, випустили пар і заспокоїлись.

Найкумедніше, що ЗМІ вважали саме Вернидуба наступним тренером «Динамо». І коли той говорив про відставку, усі чекали на близьке звільнення Хацкевича. В результаті, усі залишились на своїх місцях, а Вернидуб навіть заявив, що ніколи не хотів працювати в «Динамо». Дивно, адже уся поведінка тренера в минулому сезоні говорила саме про бажання очолити «Динамо».

Якщо ж серйозно, то Вернидуб – ідеальний тренер для «Зорі», а «Зоря» - ідеальний клуб для Вернидуба. Не відомо, чи він знайде колись кращий клуб для втілення свого бачення футболу. У Хацкевича ситуація  схожа. Він в «Динамо» з 1996 року, лідери команди виросли на його очах, а взаєморозуміння з керівництвом у нього ідеальне. Насправді, Хацкевич не хоче втрачати це місце. Його гучні заяви – це швидше спосіб вплинути на команду, попередити про зміни і навіть «репресії».

Крім цього, відставки головних тренерів не входили у плани президентів «Зорі» та «Динамо». Звільняти тренера зараз, на початку вересня, це значить перекреслювати усю роботу в міжсезоння. Насамперед, роботу трансферну. Саме під бачення гри Хацкевича купувалися влітку Сідклей, Че Че, Буено, Дуелунд. Хтозна, чи знадобляться вони новому потенційному наставнику. Зате у Хацкевича є кадровий потенціал аби виправити ситуацію в УПЛ і не провалитися в Лізі Європи. Ну, і чекати на скільки вистачить терпіння у Ігоря Суркіса.

Святослав Василик, Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-