Погано. А могло бути ще гірше

Аналітика
860
Кияни дивом уникнули розгрому в Амстердамі і зберегли шанси вийти в групу Ліги чемпіонів.

«Динамо» програло «Аяксу» перший матч стадії плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів – 1:3. Кияни швидко пропустили (ван де Бек), відігралися (Кендзьора) і знову двічі пропустили ще до перерви (Зієш і Тадич). Поразка 1:3 в Амстердамі залишає динамівцям шанси пробитися в груповий турнірі ЛЧ, але для цього команді Олександра Хацкевича доведеться створити невеличке диво в Києві. Особливо, зважаючи на потужну гру «Аякса» в атаці.

На жаль, для «Динамо» усе пішло шкереберть вже на 2-й хвилині, коли відзначився ван де Бек. Поступового кияни отямились, однак, до воріт «Аякса» підійти не могли. Суперник чудово пресингував в центрі поля і команді Хацкевича було важко просуватися вперед з м’ячем.

На допомогу прийшли стандарти. Момент Кадара став сигналом того, що «Динамо» цілком оговталось. А гол Кендзьори змусив повірити, що кияни не просто відігрались, а можуть досягти в Амстердамі чогось більшого.

Прикро, але далі все пішло за чужим сценарієм. «Аякс» суттєво притис «Динамо». Господарі увімкнули максимальні швидкості і стало помітно, як нашим футболістам важко контролювати переміщення суперника. На 35-й хвилині сталася чергова помилка в захисті. Навіщо Кадар підставляв голову під удар Зієша невідомо. Бойко бачив момент удару і готувався його парирувати, але на рикошет зреагувати вже не міг. За другим пішов третій, коли провалом в обороні гостей скористався Тадич.

В перерві довелось робити невтішні підсумки. Три помилки в захисті – три пропущені м’ячі. «Аякс» майстерно використав свої моменти, але при цьому давав грати біля своїх воріт. У цьому був шанс «Динамо». Можливість відіграти бодай один м’яч у наших футболістів точно виникатиме – потрібно було забивати.

І дійсно, в другому таймі динамівці стали більше і якісніше контролювати м’яч. І хоч гострих передач та влучних ударів не вистачало, було відчуття, що все ще можна виправити. Команда Хацкевича на рівних грала з «Аяксом» і навіть створювала моменти. Нарешті розбігалися Вербич і Циганков, які дуже продуктивно працювали на своїх флангах. Потрібен був останній крок, однак його ніхто не зробив.

В останні 15 хвилин киянам дуже бракувало посилення на полі. Але реально посилювати гру було ніким. У «Динамо» зараз відверто сира лава запасних, що і підтвердив вихід Че Че. Бразилець гри не посилив і все завершилось поразкою 1:3. До речі, це перша поразка «Динамо» в сезоні. І програли кияни ледь не ключовий матч цього року.

Зауважимо, що 1:3 – це ще нам пощастило. Мінімум три залізобетонні голи могли опинитися у воротах Бойка в другому таймі. Один Хунтелаар мав забивати двічі. Втім, нам не просто пощастило, нам пощастило зберегти інтригу в протистоянні і сподіватися на зовсім інший футбол під час матчу у Києві.