Ігор Жданов: Не було ніяких ультиматумів від МОК - були консультації і переговори

Ігор Жданов: Не було ніяких ультиматумів від МОК - були консультації і переговори

Укрінформ
Міністр молоді та спорту спростував маніпуляції російських ЗМІ.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов відреагував на коментар президента МОК Томаса Баха про ситуацію з бойкотом Україною міжнародних змагань в Росії. Про це він написав на власній сторінці у Facebook.

«Побачив в публікаціях російських пропагандистських ЗМІ відверті маніпуляції про те, що МОК нібито натиснув і змусив уряд України змінити позицію в питанні неучасті наших спортсменів у змаганнях в Росії.

Це не відповідає дійсності. Ми суверенна і незалежна держава. Жодна міжнародна спортивна організація не має права диктувати, як нам формувати свою внутрішню політику.

Тільки нам вирішувати, які приймати закони і накази в умовах війни, щоб захистити себе, дати адекватну оцінку російської агресії і відновити територіальну цілісність.

Читайте також: Томас Бах: Україна зняла заборону на виступи в Росії після консультації з МОК

Тому не було ніяких ультиматумів і попереджень від МОК - були консультації і переговори. За результатами консультацій, ми тільки уточнили положення відповідного наказу міністерства, а не скасували його.

Силою не можемо заборонити спортсменам, тренерам, уболівальникам, кому-небудь з громадян України їхати на змагання в Росію. Однак є суверенне право нашої уряду і міністерства молоді та спорту не фінансувати поїздки українських спортсменів на міжнародні змагання в країну-агресора. Це ми і зробили.

Наше право не фінансувати такі поїздки за рахунок держави визнав і президент МОК Томас Бах», - написав Жданов.

Нагадаємо, Міністерство молоді та спорту змінило наказ про заборону українським спортсменам їхати на змагання в Росію. Українські спортсмени можуть на свій розсуд їхати на змагання в Росію, але при цьому їх участь не фінансуватиметься за бюджетні кошти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-