Індієць Ананд та українець Коробов чудово стартували на турнірах у Вейк-ан-Зеє

Індієць Ананд та українець Коробов чудово стартували на турнірах у Вейк-ан-Зеє

Укрінформ
Старт головного шахового турніру у голландському Вейк-ан-Зеє виявився у чомусь несподіваним, а в чомусь і передбачуваним. Так, успішний старт Віші Ананда з Індії передрікався багатьма фахівцями. І ветеран, який вже підбирається до 50-річного віку, показав себе з найкращого боку. 

Як завжди, Віші робить ставку на білий колір. І хоча його дебютна перевага не є настільки великою, далі Ананд нарощує потужність. Так він переміг росіянина Максима Матлакова та грізного американця Фабіано Каруану. 

З двох виграшів почав Аніш Гірі (Голландія). Видно, що господар змагань скучив за успіхами, які останнім часом відвернулися від нього. Аніш замучив в ендшпілі, який здавався нічийним, китаянку Хоу Іфань. Цікаво, що два роки тому чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен саме в такому ж стилі обіграв китаянку. А потім Гірі подолав грізного росіянина Володимира Крамника, який виявив забагато амбіцій в цій партії й забув про обережність.

Третім лідером є азербайджанець Шахріяр Мамедьяров, який вийшов на поточне друге місце у світовому рейтингу. А от Карлсен несподівано виступає досить скромно. Одна перемога - над аутсайдером Адібаном з Індії, а решта - нічиї. Причому проти Крамника, який грав чорними, Магнус змушений був рятуватися. Щоправда, він заявив після партії, що це було зробити досить легко. Ще трохи здивувала Хоу, яка здобула лише пів-очка з п'яти можливих. Що ж, її намагання стати другою Юдіт Полгар поки є далекими від здійснення.

Отож, після п'ятого туру ситуація така: 1-3. Ананд, Гірі, Мамедьяров - по 3,5 з 5, 4-6. Карлсен, Крамник, Веслі Со (США) - по 3, 7-11. Вей І (Китай), Гевін Джонс (Англія), Сергій Карякін, Матлаков, Петро Свідлер (усі - Росія) - по 2,5 очка, 12. Каруана - 1,5, 13. Адібан - 1, 14. Хоу Іфань -0,5 очка.

Читайте також: Карлсен та його 13 опонентів буруть участь у 80-й шаховій битві у Вейк-ан-Зеє

Паралельно з головним турніром проходить турнір кандидатів, переможець якого зіграє наступного року в головному змаганні. Тут є чим пишатися українцям. На старті розвинув космічну швидкість Антон Коробов. На його рахунку чотири перемоги та одна нічия. Антон грає, як завжди, наполегливо, але не програє партій "від себе", що, бувало, траплялося з ним останнім часом. Головним конкурентом Коробова є Відіт з Індії, який відстає на пів-очка. 

Петро МАРУСЕНКО, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ. 

На фото: Антон Коробов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-