Кубок світу-2017 з шахів розіграють Дін Ліжень і Левон Аронян

Китайський гросмейстер Дін Ліжень і Левон Аронян з Вірменії стали фіналістами Кубка світу-2017 з шахів, який проходить в Тбілісі (Грузія).

У півфіналі Дін Ліжень з рахунком 3,5:2,5 обіграв на тай-брейку американця філіппінського походження Веслі Со, а Левон Аронян на армагеддоні здобув перемогу над французом Максимом Ваш'є-Лагравом - 5:4, повідомляє Укрінформ.

Фінал, в якому суперники зіграють 4 класичні партії, пройде 23-26 вересня. У разі нічиєї 27 вересня відбудеться тай-брейк.

Обидва фіналіста Дін Ліжень і Левон Аронян завоювали право взяти участь у турнірі претендентів, переможець якого 7-28 листопада 2018 року зіграє в матчі за звання чемпіона світу з чинним володарем шахової корони норвежцем Магнусом Карлсеном.

Призовий фонд Кубка світу-2017 складає $1,6 млн, з яких переможець отримає $120 тисяч, а фіналіст - $80 тисяч.

Відзначимо, що кращий серед українських гросмейстерів Василь Іванчук дійшов до чвертьфіналу, де поступився Левону Ароняну.

На фото: Дін Ліжень.