Українка перемогла першу ракетку світу

Українка перемогла першу ракетку світу

5931
Ukrinform
Йдучи на цей матч, ми не сподівались на його сенсаційний результат.

Нам було відомо, що до цього поєдинку суперниці — перша ракетка світу Серена Вільямс і наша Еліна Світоліна — зустрічалися чотири рази, і кожного разу за явною перевагою перемагала знаменита американка. Остання їхня зустріч була на Уімблдонському турнірі, і в ній Вільямс переграла українку з розгромним рахунком — 6 : 1, 6 : 1. Втім Серена тоді похвалила (можливо, з поблажливістю) гру Еліни, зазначивши, що в неї добре майбутнє.

Нині у нас з вами є всі підстави вважати, що помітний крок до цього майбутнього Світоліна зробила саме в матчі із своєю іменитою суперницею. І не де-небудь, а на центральному корті Олімпіади. Після гри, коли Еліну ще переповнювали радісні емоції, вона нам зізналася, що олімпійський турнір ставить вище, ніж змагання серії «Великого шолому». Цих змагань кожного року по чотири, а Олімпіада буває раз на чотири роки. І в Україні, додала Світоліна, ті ж «шоломи» не викликають такого інтересу, як Олімпійські ігри.

«Тому мені дуже хотілося виступити тут, у Ріо, успішно. Звичайно, я розуміла, як непросто перемогти Серену Вільямс. Але вирішила для себе, що це мій шанс і чому б ним не скористатися. Спочатку було нелегко. Але Серена грала нерівно: то демонструвала високий клас, який усім відомий, то несподівана робила помилки, котрими я намагалася скористатися. Я настроювалась на боротьбу за кожну подачі і прагнула не нервувати, адже мені нічого було втрачати».

Перед появою Еліни у мікст-зоні я мав розмову із Ольгою Савчук, яка виступала разом із Світоліною у парному турнірі Олімпіади (на жаль, вони вибули із змагань на їхній початковій стадії). Ольга щиро раділа за подругу і оцінила її перемогу, як справжню сенсацію. На її думку, Еліна продемонструвала на корті свої найкращі якості, високу майстерність і психологічну врівноваженість. Мабуть, Серена Вільямс не чекала від Еліни такого спротиву, такої класної гри. Тому й час від часу, після невдалого для себе прийому мча чи подачі розводила руками: мовляв, чомусь не йде гра.

- Чи допускаєте ви, що Серена не прагнула продовжувати виступ на тенісному олімпійському турнірі?

- Ні, в жодному разі. Чого тоді було їхати їй у Ріо? Вона вже має у своєму активі золоті олімпійські нагороди, і, я переконана, була зовсім не проти того, щоб перемогти і в Ріо.

- Мене дещо здивували уболівальники на трибунах. У переважній більшості вони підтримували американку, хоча це були головним чином бразильці. Голоси українців були поодинокі, хоча й гучні…

- Я думаю, уболівальникам не хотілося, щоб вибувала із турніру його явна фаворитка. Але ви звернули увагу, як глядачі, стоячи, гаряче вітали перемогу нашої тенісистки. І Світоліна, на знак вдячності, вклонилась трибунам, а потім відправила глядачам три тенісні м’ячі.

Привітавши Світоліну з її яскравою перемогою, яка, безперечно, стане подією в її спортивній кар’єрі, я запитав, як вона оцінює свою наступну суперницю - чеську тенісистку Петру Квітову.

- Це дуже серйозна суперниця, адже вона входить до елітної групи тенісисток. Вона лівша, до її манери гри нелегко пристосуватися. Але я спробую. Вважаю, що краще вигравати у фавориток, ніж поступатися менш іменитим.

Михайло Сорока (Укрінформ), Ріо-де-Жанейро

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-