"Ліверпуль" (Англія) - "Севілья" (Іспанія): Текстова трансляція

18 травня 2016 року. Базель. Стадіон "Санкт-Якоб Парк". 21.45. Температура повітря +16 С

1:3

Дякуємо! Яскравих всім баталій на мирних аренах!

3:1 - на користь "Севільї", яка втретє поспіль виграла Лігу Європи УЄФА.

МАТЧ ЗАВЕРШЕНО.

90+1' - Український хавбек "Севільї" Євген Коноплянка так і не вийшов на заміну.

90' - Арбітр компенсував 4 хвилини.

88' - "Севілья" дограє до перемоги...

84' - Маріано Феррейра "приніс" андалузцям ще одну жовту картку.

82' - У "Ліверпуля" заміна: Крістіан Бентеке вийшов замість Туре.

78' - Тімоте Колодзейчак замінив Раммі. Центральний захисник "Севільї" залив поле через травму.

77' - Рамі отримав жовту картку.

73' - У "Ліверпуля" заміна: Аллен замінив Лаллана.

72' - Орігі з "Ліверпуля" отримав попередження.

70' - ГОООООООООООЛ! Коке оформив дубль!!!

70' - Удар Морено заблокував Маріано Феррейра.

64' - ГООООООООООЛ! "Севілья" повела у рахунку. М'яч забив Коке! Автором гольового пасу став Вітоло.

60' - Міньоле рятує ворота "Ліверпуля". Гамейро метрів шести пробив в дотик, і воротар якимось дивом відбив м'яч!

57' - Банега - володар жовтої картки. Логічне завершення затяжної атаки "Ліверпуля".

56' - Вітоло отримав попередження зрив потенційно небезпечної атаки.

51' - Сорія врятував андалузців після удару Лаллана.

46' - Розпочався другий тайм. Гамейро зрівнює рахунок! ГООООООООЛ! Гольову передачу зробив Маріано Феррейра.

ПЕРЕРВА. 1:0 на користь "Ліверпуля"...

***

44' - "Севілья" отримала право на кутовий. Подав Банега - Нетеніел Клайн прострілив, але партнери не встигли завершити атаку. Дуже небезпечно!

39' - Старрідж потрапив у положення "поза грою". Ловрен відправив м'яч в кут воріт після навісу з кутового, але гол арбітр не зарахував - офсайд.

38' - М'яч після удару Лаллана, зачепивши Каррісу, вийшов на кутовий.

35' - ГОООООООЛ! Старрідж, якому асистував Коутіньйо, вивів вперед "Ліверпуль"!

32' - Гамейро не влучив у ворота "Ліверпуля".

30' - Перша жовтка картка у матчі - за гру рукою попередження отримав Ловрен.

27' - Позиційні атаки в обох команд захлинаються. Якусь небезпеку виходить створити тільки на швидкості.

25' - Сорія врятував вотота "Севільї" після небезпечного удару з лінії воротарського майданчика Старріджа.

19' - Ескудеро порушує правила проти Мілнера.

16' - В останні хвилини дві м'яч контролює "Севілья".

13' - "Ліверпуль" дещо збив стартовий натиск "Севільї", тепер м'ячем частіше володіють "червоні".

11' - Деніел Старрідж!!! Нападаючий "Ліверпуля" прострілює головою уздовж лінії воріт на Роберто Фірміно, але м'яч "ножицями" вибиває Аділь Рамі!

8' - Сорія врятував ворота. Емре Джан б'є здалеку. Досить небезпечно, але воротар на місці.

2' - Джан порушив правила, Банега виконав штрафний удар. Напружена боротьба у центрі поля.

1' - Крихов'як потрапив в офсайд.

МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ.

Ласкаво просимо до швейцарського Базеля, де у фінальному матчі Ліги Європи УЄФА футболісти англійського "Ліверпуля" зустрічаються з чинним володарем трофею іспанською "Севільєю", яка торік у столиці Польщі Варшаві виграла фінал у дніпропетровського "Дніпра" (3:2).

"Ліверпуль" і "Севілья" досі не зустрічалися на офіційному рівні.

Окрім трофею Ліги Європи - срібної чаші вагою 15 кілограмів, команди сьогодні розіграють путівку у груповий турнір Ліги чемпіонів наступного сезону.

"Севілья" потрапила у плей-офф нинішньої Ліги Європи після групового турніру Ліги чемпіонів УЄФА, посівши третє місце у квартеті D, де грала разом з англійським "Манчестер Сіті" (1:2, 1:3), італійським "Ювентусом" (0:2, 1:0) та німецькою "Боруссією" із Менхенгладбаха (3:0, 2:4). На стадії 1/16 фіналу андалузці перемогли норвезький "Мольде" (3:0, 0:1), в 1/8 фіналу - швейцарський "Базель" (0:0, 3:0), в 1/4 фіналу - іспанський "Атлетик" із Більбао (2:1, 1:2, по пенальті - 5:4), а в 1/2 фіналу - донецький "Шахтар" (2:2, 3:1).

"Ліверпуль" в свою чергу посів перше місце в групі В Ліги Європи, випередивши швейцарський "Сьйон" (1:1, 0:0), російський "Рубін" (1:1, 1:0) і французький "Бордо" (1:1, 2:1). У плей-офф мерсисайдці пройшли німецький "Аугсбург" (0:0, 1:0), англійський "Манчестер Юнайтед" (2:0, 1:1), віце-чемпіона Німеччини "Боруссію" з Дортмунда (1:1, 4:3) та іспанський "Вільярреал" (0:1, 3:0).

"Севілья" частіше за інших вигравала Кубок УЄФА і Лігу Європи - чотири рази у 2006, 2007, 2014 і 2015 роках і у разі чергового тріумфу може встановити відразу кілька досягнень. Раніше ще нікому не вдавалося виграти другий за престижністю єврокубковий турнір тричі поспіль, причому під керівництвом одного тренера - Унаї Емері.

Разом з тим, "Ліверпуль" випереджає "Севілью" за кількістю завойованих євротрофеїв: у мерсисайдців п'ять Кубків чемпіонів (андалузцям цей турнір ще не підкорявся) і три Кубка УЄФА. Також "Ліверпуль" тричі завойовував Суперкубок УЄФА проти однієї перемоги у "Севільї".

Стартові склади:

"Ліверпуль": Сімон Міньоле, Нетеніел Клайн, Деян Ловрен, Коло Туре, Альберто Морено, Адам Лаллана, Емре Джан, Джеймс Мілнер; Роберто Фірміно, Деніел Старрідж, Коутіньйо.

Головний тренер: Юрген Клопп.

"Севілья": Давид Сорія, Маріано Феррейра, Аділь Рамі, Даніел Каррісу, Серхіо Ескудеро, Гжегож Крихов'як, Стівен Н'Зонзі; Коке, Евер Банега, Вітоло, Кевін Гамейро.

Головний тренер: Унай Емері.