Щорічну допомогу для ветеранів планують «прив’язати» до прожиткового мінімуму

Щорічну допомогу для ветеранів планують «прив’язати» до прожиткового мінімуму

законопроєкт
Укрінформ
Уряд планує визначити щорічну разову грошову допомогу, яка до 5 травня виплачується ветеранам та жертвам нацистких переслідувань, у відсотках до прожиткового мінімуму.

Як передає Укрінформ, відповідний проєкт закону було схвалено під час засідання Кабінету Міністрів.

Законопроєкт розроблено з метою визначити розмір щорічої разової грошової допомоги до 5 травня, виплату якої передбачено законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”.

Згідно з проєктом закону, пропонується встановити щорічну разову грошову допомогу до 5 травня учасникам бойових дій у розмірі 85 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Особам із інвалідністю внаслідок війни 1 групи — 255%, 2 групи — 225%, 3 групи — 195% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також проєктом закону пропонується щороку до 5 травня учасникам війни виплачувати разову грошову допомогу в розмірі 35% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того пропонується щороку до 5 травня членам сімей, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб із інвалідністю внаслідок війни, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю, виплачувати разову грошову допомогу в розмірі 55% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Читайте також: Консультативна рада розглянула збільшення фінансування програм для ветеранів війни

Також законопроєктом пропонується щороку до 5 травня виплачувати особам, які зазначені в частині 3 статті 6 Закону “Про жертви нацистських переслідувань” разову грошову допомогу в розмірі 85% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Реалізація здійснюватиметься за рахунок і в межах коштів, передбачених у 2021 році Міністерству соціальної політики за бюджетною програмою “Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною”.

Обсяг видатків на зазначену мету становить 1,38 млрд грн. У тому числі поштові видатки складають 6,9 млн грн.

Забезпечення виконання законопроєкту потребує додаткових видатків у сумі 7,7 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-