«Свіча пам’яті», міст і каркас: що збудують у музеї Голодомору за 2021 рік

«Свіча пам’яті», міст і каркас: що збудують у музеї Голодомору за 2021 рік

Укрінформ
На 2021 рік запланований найбільший обсяг робіт за весь час будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на форумі «Україна 30. Гуманітарна політика», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Обсяг робіт, який запланований на цей рік, напевно, найбільший за весь час будівництва музею Голодомору. Але це не просто виклик, а честь завершити його у визначені терміни", - сказав Ткаченко.

Він зазначив, що до 22 серпня 2021 року планується реконструкція будівлі "Свіча пам'яті", що включатиме роботи з реекспозиції простору зали пам'яті. Також планується виконати комплекс підземних робіт.

Читайте також: Зеленський пообіцяв до 90-х роковин Голодомору добудувати меморіал на схилах Дніпра

Ткаченко розповів, що у другій черзі нового будівництва буде завершено залізобетонний каркас будівлі музею, із улаштуванням даху з металоконструкцій; збудовано конструктивну частину пішохідного мосту довжиною 160 м. з двома сходовими ліфтовими вузлами; вестиметься зведення цегляних стін та перегородок на усіх поверхах будівлі музею.

За його словами, до 27 листопада 2021 року першу і другу частину будівництва фактично завершать.

Міністр додав, що відродження національної пам'яті починається саме з тих місць і подій, які були спеціально занедбані під час радянського панування. "Важливо в тому числі акцентувати тему Голодомору для міжнародного співтовариства, і ту роль, яку зіграв Радянський Союз, керівники Радянського Союзу для того, щоб цей Голодомор відбувся", - сказав Ткаченко.

Як повідомлялося, Національний музей Голодомору-геноциду утворено за наказом Кабінету Міністрів України 8 липня 2009 року, фактичне відкриття музею відбулося у серпні 2009 року.

Перша черга комплексу побудована у 2008 році. Друга черга почала реалізовуватися в 2017 році.

Читайте також: Музейний аудіогід про Голодомор 33 мовами встановив рекорд України

31 липня 2015 року Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» отримав нову назву — Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». Необхідність зміни в назві пов'язана з вживанням в однині назви геноциду українського народу. Адже на сьогодні в Україні на юридичному та законодавчому рівні статус «Голодомор» має лише геноцид 1932—1933 років. Події 1921—1923 рр. та 1946—1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого наразі не доведено. Отже, вживання слова «голодомор» у множині - нівелює поняття Голодомору 1932—1933 рр. як геноциду, викликає критику з боку світової спільноти та опонентів і є приводом для невизнання Голодомору як геноциду українського народу.

28 листопада 2020 року, під час вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів дофінансувати проєкт комплексу Національного музею Голодомору-геноциду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-