Українська COVID-вакцина: Шмигаль дав два тижні на фінансові питання для створення лабораторії

Українська COVID-вакцина: Шмигаль дав два тижні на фінансові питання для створення лабораторії

Укрінформ
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив визначити шляхи фінансування для створення в Україні сучасної лабораторії з розробки вакцин.

Про це він сказав під час наради щодо створення в Україні інфраструктури з розроблення вакцин за участі керівників провідних наукових установ та інститутів, інформує Урядовий портал.

Як наголосив глава уряду, ситуація з дефіцитом вакцин проти COVID-19 у світі продемонструвала необхідність створення власної лабораторії в Україні.

За підсумками наради Прем’єр-міністр дав доручення упродовж двох тижнів опрацювати питання інфраструктури та визначити шляхи фінансування для створення в Україні лабораторії високого рівня.

"Сьогодні увесь світ стоїть у черзі за вакциною, і очевидним стає факт, що Україні необхідно мати власну базу для розроблення вакцин. Це стратегічне питання, оскільки будівництво сучасної інфраструктури за світовими зразками дозволить нам відновити науковий потенціал та розробляти препарати для захисту від різних хвороб", - зазначив Шмигаль.

Читайте також: Україні треба три роки, щоб почати виробництво власних COVID-вакцин - Степанов

Під час наради заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зауважив, що одним із варіантів, який розглядає МОЗ, є створення лабораторії на базі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського.

«Паралельно маємо план створити в інституті відкритий науковий простір, який буде об’єднувати всіх науковців для проведення досліджень», - сказав Ляшко.

Заступник міністра охорони здоров’я підкреслив, що такий відкритий кластер дасть Україні поштовх до відновлення виробництва імунобіологічних препаратів, зокрема для лікування онкологічних хвороб.

У нараді також взяли участь міністр охорони здоров’я Максим Степанов, голова Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька, завідувач відділу Інституту мікробіології і вірусології ім. Заболотного НАН України Микола Співак, голова правління ПрАТ «НВК «Діапроф-Мед» Олександр Шевчук, директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний, директор Інституту біохімії ім. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко, директор державної установи «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського» НАМН України Вікторія Задорожна й директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Михайло Тукало.

Читайте також: Зеленський готовий випробувати на собі українську COVID-вакцину

Як повідомлялося, раніше Президент Володимир Зеленський закликав якнайшвидше підготувати сучасну лабораторію для розробки вакцин та ліків. З метою створення такої лабораторії цьогоріч у державному бюджеті було закладено 100 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-