Лише 7% українців підтримують надання автономії угрупуванням «Л/ДНР»

Лише 7% українців підтримують надання автономії угрупуванням «Л/ДНР»

Опитування
Укрінформ
Понад 60% українців вважають, що на сході України відбувається війна між Україною та Росією, при цьому лише 7% переконані, що терористичним угрупуванням «Л/ДНР» потрібно надати автономію.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного дослідження щодо ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Сході, яке провів Український інститут майбутнього.

Згідно з даними опитування, 64% українців вважають, що на сході України відбувається війна між Україною та Росією. Респонденти із заходу України частіше за інших надавали таку відповідь (77% проти загального показника 64%), зі сходу та півдня – рідше за інших (по 47% проти загального показника 64%). Респонденти зі сходу та півдня дещо частіше за інших зазначали, що за їхньою особистою трактовкою, на сході України відбувається збройний конфлікт між владою України і самопроголошеними «республіками» («Л/ДНР»), які підтримує влада Росії - 24% та 25% відповідно проти загального показника 17%.

Крім того, 70% респондентів головною причиною, яка заважає припиненню війни на сході України, називають небажання з боку влади Російської Федерації закінчити цей конфлікт.

Також 45% опитуваних вважають, що нарощування сили з боку РФ на кордонах з Україною свідчить про існування реальної та серйозної загрози нападу Росії чи введення російських військ на територію України.

Якщо ж уявити, що Росія введе війська в Україну, то майже третина респондентів зазначають, що очікується тривалий воєнний конфлікт, в результаті якого Росія зазнає поразки. Чоловіки майже у два рази частіше за жінок надавали таку відповідь. Водночас респонденти зі сходу та півдня рідше за інших обирали цю альтернативу, при цьому опитані у цих регіонах дещо частіше за інших обирали наступну відповідь – «Буде тривалий воєнний конфлікт, в результаті якого Україна зазнає поразки».

У випадку гіпотетичного підтягування російських військ на кордони та загрози вторгнення найкращим рішенням з боку влади України більше половини опитаних (51%) вважають посилення наших кордонів військовим контингентом, повну мілітаризацію, мобілізацію, активізацію створення територіальної оборони та підготовку до відбиття нападу. Також у цій ситуації 48% вважають за потрібне шукати партнерів і військової допомоги на Заході, 38% відзначили варіант посилення пошуків дипломатичних шляхів вирішення конфлікту, ініціювання нового переговорного процесу, метою якого має стати посилення тиску на Росію, та 23% обрали активізацію переговорних процесів безпосередньо з Росією для пошуку можливих компромісів.

Що ж до санкцій Заходу проти Росії, то 42% вважають їх ефективними, але недостатньо, щоб стримати агресію Росії проти України, і 32% – малоефективними, адже Росія не реагує на них і змінювати свою політику щодо України не збирається. Водночас надання автономії терористичним угрупуванням «Л/ДНР» вважають за потрібне лише 7% респондентів.

Загалом 64% цілком або скоріше підтримують ідею про вступ України в НАТО, хоча сам вступ респонденти розглядають достатньо скептично, і 14% з них вважають, що у найближчий час він є малоймовірним.

Опитування проводилося на території України (крім тимчасово непідконтрольних територій - частини Донецької та Луганської областй, а також окупованої АР Крим). Обсяг вибірки: 1148 респондентів. Терміни проведення: квітень 2021 року. Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з імовірністю 0,95 не перевищує 3,5% (теоретична похибка без урахування вибіркового дизайн-ефекту).

Читайте також: Україна готова до російського вторгнення - Зеленський

Як повідомлялося, збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході та півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що, окрім стягування військ до українського кордону, Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-