Поки діє карантин: Мінсоцполітики пропонує онлайн-послугу «Пенсійний калькулятор»

Поки діє карантин: Мінсоцполітики пропонує онлайн-послугу «Пенсійний калькулятор»

Укрінформ
У період карантину послуги з пенсійного забезпечення можна отримати онлайн через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Пропонується скористатися мобільним додатком „Пенсійний фонд”, який забезпечує доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду.

Для прогнозного розрахунку майбутньої пенсії за віком створений Пенсійний калькулятор. При обчисленні страхового стажу та зарплати використовуються всі наявні в Пенсійному фонді дані.

Читайте також: КСУ визнав неконституційним зменшення пенсій для чорнобильців

Для подання звернення про призначення пенсії в режимі онлайн потрібно:

  • увійти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису або через систему електронної ідентифікації GOVID, яка надає можливість авторизації на сайтах державних установ за допомогою банківської картки (BankID) або оператора мобільного зв`язку (MobileID);
  • в особистому кабінеті обрати розділ «Заява на призначення пенсії», заповнити анкету і прикріпити до заяви скановані копії необхідних для призначення пенсії документів, перелік яких вказаний на вебпорталі;
  • вказати вид бажаного формату пенсійного посвідчення (паперового звичайного зразка чи електронного у вигляді пластикової карки) та обрати (за потребою) спосіб інформування за етапами обробки заяви;
  • підписати заяву електронним кваліфікованим підписом та надіслати до органу Фонду;
  • заява автоматично передається до ПФ;
  • протягом 10 днів має надійти СМС щодо рішення про призначення пенсії;
  • за результатами опрацювання заяви в Особистому кабінеті відображатиметься інформація про стан її обробки та прийняття рішення про призначення пенсії.
  • Читайте також: Мінекономіки за накопичувальну пенсійну систему, але не шляхом збільшення податків

Після отримання повідомлення про призначення пенсії для засвідчення (перевірки) наданих документів та отримання пенсійного посвідчення потрібно прийти у сервісний центр.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що 8 млн пенсіонерів за березень отримали в середньому на 300 грн більші виплати завдяки проведеній індексації.

Фото: Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-