Президент підписав закон, необхідний для отримання вакцин від COVAX

Президент підписав закон, необхідний для отримання вакцин від COVAX

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, необхідний для отримання вакцин в межах ініціативи COVAX.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу глави держави, закон «Про внесення зміни до статті 9-2 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання» розроблено на підставі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Закон забезпечує можливість отримання Україною за програмою механізму COVAX вакцин провідних виробників для профілактики коронавірусної хвороби та проведення широкомасштабних профілактичних заходів, які мінімізуватимуть ризик посилення чи повторної хвилі захворюваності на COVID-19, що сприятиме пом’якшенню навантаження на систему охорони здоров’я.

Згідно з документом, після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів проти COVID-19 Міністерство охорони здоров'я за рішенням Кабінету Міністрів має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із закупівлею та застосуванням вакцин і препаратів проти коронавірусу.

Читайте також: В Україну прибула перша партія вакцини CoronaVac

Зокрема, йдеться про звільнення від відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, якщо застосування вакцин здійснювалося відповідно до затверджених в Україні інструкцій, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших препаратів проти COVID-19.

У разі настання таких наслідків держава забезпечує здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та діє впродовж чотирьох років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-