В Україні розробляють законопроєкт з перехоплення телекомунікацій

В Україні розробляють законопроєкт з перехоплення телекомунікацій

Укрінформ
23 березня 2021 року Комітет цифрової трансформації провів першу онлайн-зустріч робочої групи, яка займатиметься розробкою законопроєкту про перехоплення телекомунікацій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал.

До участі долучилися представники телеком-галузі (оператори та профільні асоціації — ІнАУ, «Телас», Телекомунікаційна палата України), правозахисних організацій (Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна група, Лабораторія цифрової безпеки, Платформа з прав людини, ABA ROLI) та державних органів, які мають відношення до цієї проблематики, — НАБУ, МВС, Мінцифри, СБУ, ДБР та СЗРУ.

Читайте також: СБУ ліквідувала «ботоферму», яку фінансували з Росії

На сьогодні відсутні закони, які б регулювали правовідносини у сфері перехоплення телекомунікацій. Всі дії відбуваються на основі відомчих документів, що дає можливість для маніпуляцій.

“Важливо розробити новий закон, який забезпечить оптимальний баланс між потребами правоохоронних органів та громадськості. Для громадян це означає дотримання конституційних прав і свобод у сфері використання телекомунікацій, а для правоохоронних органів — можливість ефективно виконувати свої обов’язки перед суспільством і державою, застосовуючи чітко визначені повноваження у сфері боротьби та запобіганню злочинності. Однак відсутність реального контролю за діями спецслужб неминуче призводить до зловживань і до стеження за тими, хто здається владі небезпечними”, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: В Україні вперше проходить Європейський тиждень цифрової грамотності

Підкреслюється, що закон має передбачити надійні гарантії проти зловживань і несанкціонованих перехоплень телекомунікацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-