НАНУ проти передачі МВС корпусу Інституту фізіології

НАНУ проти передачі МВС корпусу Інституту фізіології

Заява
Укрінформ
Інститут фізіології ім.О. Богомольця НАНУ та Президія Національної академії наук вважають неприйнятним передачу корпусу Інституту для потреб МВС.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві на сайті Національної академії наук України.

"Зважаючи на те, що передача лабораторного 16-поверхового корпусу здатна призвести до того, що багаторічна успішна діяльність наукового колективу установи буде призупинена, пріоритетні наукові дослідження, в тому числі в рамках міжнародних угод, доведеться згорнути, а майже 190 висококваліфікованих працівників та все, що знаходиться в цій будівлі, опиниться просто неба, вчена рада Інституту визнала неприйнятною пропозицію передати цю будівлю до сфери управління Національної поліції України. Президія НАН України 3 березня 2021 року підтримала рішення вченої ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, про що на адресу міністра внутрішніх справ України направлено відповідного листа", - повідомили в Національній академії наук.

У заяві зазначається, що Інститут фізіології ім. О. Богомольця НАН України є провідною вітчизняною науково-дослідною установою, що проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження в галузі нейронаук, фізіології та патофізіології, а результати цих робіт отримали міжнародне визнання й стали вагомим внеском у розвиток біологічної та медичної науки. Інститут добре знаний науковою спільнотою, про що свідчать численні публікації у провідних високорейтингових міжнародних наукових виданнях.

Читайте також: Академія наук відмовила МВС у передачі одного з корпусів

У 2018 році Інститут включено до Коопераційної мережі ЮНЕСКО з наукових досліджень та післядипломної освіти в галузі біофізики, біотехнології та екологічного здоров’я. Саме в цьому лабораторному корпусі Інституту виконуються проєкти, які фінансуються Єврокомісією і Фондом цивільних досліджень та розвитку (CRDF, США) за підтримки Національного Інституту Здоров’я (NIH, США).

"Лабораторний 16-поверховий корпус спеціально спроєктовано з урахуванням специфіки діяльності Інституту. Його побудовано у 1979 році за рішенням Ради Міністрів УРСР на підтримку проривних досліджень в галузі клітинної та молекулярної нейрофізіології. Тут розміщено 8 з 13 відділів установи, розташовано комплекси унікального наукового обладнання, центри колективного користування приладами НАН України, стерильні бокси, лабораторія електронної мікроскопії, банк клітинних ліній, який постановою Кабінету Міністрів від 19.12.2001 № 1709 внесено до переліку наукових об’єктів, що становлять національне надбання, а також віварій – клініка експериментальних тварин з унікальними для України лініями лабораторних тварин, яка займає два останні поверхи будівлі", - наголошується у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, 19 лютого 2021 року Міністерство внутрішніх справ надіслало запит Національній академії наук України із проханням передати для Національної поліції лабораторний корпус Інституту фізіології імені Богомольця. Засідання Президії НАН України відбулося 3 березня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-