Ліквідація ОАСК мало що змінить, слід шукати варіант реорганізації – Малюська

Ліквідація ОАСК мало що змінить, слід шукати варіант реорганізації – Малюська

Укрінформ
Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що ліквідація Окружного адміністративного суду Києва мало що змінить, тому варто розглядати інші варіанти, зокрема щодо його реорганізації.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Навпаки, вона (ліквідація суду - ред.) іноді може призвести до якихось негативних наслідків, якщо вона буде непродумана. Інша справа – якщо буде ухвалене рішення передати юрисдикцію частини спорів, які вирішує ОАСК, іншому суду. Або навіть ледь не всі. Або об’єднати ОАСК з іншим судом. Такого роду сценарії менше завдадуть шкоди, ніж проста і елементарна ліквідація ОАСК. Тому що, якщо ми ліквідуємо ОАСК, то це означає, що весь масив спорів, а вони дуже багато спорів розглядають, має розглянути хтось інший. Питання: хто? За які ресурси?» – каже Малюська.

Читайте також: Суд відклав засідання з обрання запобіжного заходу голові ОАСК

Він зазначив, що в ситуації з Окружним адміністративним судом Києва мало хто сумнівається в професійності суддів.

«Судді професійні і знають законодавство дуже і дуже непогано. Сумніваються у доброчесності і в етичних стандартах. Це ключове», – наголосив міністр.

При цьому він оцінив петицію до Президента Володимира Зеленського з вимогою ліквідації Окружного адмінсуду як політичне звернення.

Читайте також: Ситник лишатиметься в реєстрі як директор НАБУ до рішення про його звільнення – Малюська

«Треба зробити щось з ОАСК, з тим, щоб він перестав генерувати ось ці сумнівні судові рішення, щоб йому знову можна було би довіряти. Як це зробити? Реорганізація, злиття чи передача повноважень іншому суду, чи передача разом з ліквідацією? Тобто там потрібно зробити кілька кроків, але це вже вирішувати за консультаціями», – заявив Малюська.

Як повідомлялося, 26 жовтня петиція до Президента України Володимира Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва набрала 25 тисяч підписів. У відповідь Президент доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-