Ліквідація підрозділу прокурорів не стосується справи Гандзюк — Венедіктова

Ліквідація підрозділу прокурорів не стосується справи Гандзюк — Венедіктова

Відео
Укрінформ
Ліквідація Департаменту нагляду за спеціальними органами правопорядку Офісу генпрокурора не пов'язана із рішенням про завершення розслідування у справі вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Так заявила в ефірі програми "Мокрик По Живому" на телеканалі Hromadske генпрокурор Ірина Венедіктова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ці справи (ліквідація підрозділу - ред.) ніяк не пов'язані зі справою Катерини Гандзюк чи ще якоюсь справою. Це йде нормальний процес після оптимізації департаментів", - зазначила вона.

При цьому Венедіктова заперечила, що наразі прокурори перебувають "у підвішеному стані".

"Це зараз відбувається масштабно і не стосується тільки цієї справи", - додала генпрокурор.

Читайте також: Справи Гандзюк і Стерненка: ТСК проситиме Президента про зустріч

Раніше ініціативна група "Хто замовив Катю Гандзюк?" повідомила, що перед завершенням слідства у справі вбивства Катерини Гандзюк генпрокурор Ірина Венедіктова 21 квітня ліквідувала департамент, в якому працювали прокурори, що займались справою активістки.

Активісти наголошують, що рішення про дочасне завершення слідства у справі Гандзюк приймалось одноосібно генпрокурором Іриною Венедіктовою, а прокурори у справі не мали можливості заперечити.

Читайте також: Прокурорів у справі Гандзюк позбавили посад ще 21 квітня - активісти

Як повідомляв Укрінформ, 27 квітня Офіс генпрокурора і СБУ оголосили про завершення слідства у справі про організацію нападу на Гандзюк.

Своєю чергою, активісти виступили із заявою про те, що справу про організацію нападу на активістку Катерину Гандзюк правоохоронці передають до суду, не завершивши проведення усіх слідчих дій. З критикою виступив також і батько загиблої активістки Віктор Гандзюк.

Активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.

Читайте також: Справа Гандзюк: активісти знову прийшли під будинок Венедіктової

За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п'ятеро людей, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але той вийшов під заставу у 2 млн 497 тис. 300 гривень.

6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу були засуджені на строки від 3 до 6,5 років позбавлення волі. Крім того, у січні цього року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради. 16 березня Левіна екстрадували з Болгарії в Україну.

Читайте також: За позовом батька Гандзюк арештували рахунки депутата Киви - юристи

На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців ("групу Торбіна") і замовників нападу на Гандзюк. Саме він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, щодо місця проживання Гандзюк.

У березні суд продовжив до 29 липня строк розслідування справи проти Левіна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-