В Україні погіршилася ситуація зі свободою слова — ІМІ

В Україні погіршилася ситуація зі свободою слова — ІМІ

Інфографіка
Укрінформ
Інститут масової інформації зафіксував упродовж 2019 року в Україні 243 випадки порушень свободи слова.

Про це повідомляється на сайті ІМІ.

"243 випадки порушень свободи слова зафіксували експерти Інституту масової інформації в Україні протягом 2019 року. З них 172 випадки стосувалися фізичної агресії проти журналістів", - йдеться в повідомленні.

За даними ІМІ, ця кількість є більшою, ніж за аналогічний період 2018 року, коли було зафіксовано 235 таких порушень.

Наголошується, що вперше за останні три роки в Україні сталося вбивство журналіста. 20 червня 2019 року в лікарні помер черкаський журналіст Вадим Комаров, який так і не вийшов з медикаментозної коми після нападу.

Як поінформували в ІМІ, основними категоріями порушень свободи слова в Україні у 2019 році були:

  • перешкоджання законній журналістській діяльності – 99 випадків (більше, ніж за аналогічний період попереднього року, коли було зафіксовано 96 перешкоджань);
  • погрози - 37 випадків (більше, ніж попереднього року, коли було зафіксовано 33 погрози);
  • побиття - 23 випадки (менше, ніж попереднього року, коли було зафіксовано 31 побиття);
  • ненадання доступу до інформації - 21 випадок (більше, ніж попереднього року, коли було зафіксовано 19);
  • кібератаки та юридичний тиск – по 18 випадків (в попередньому році – 15 кібератак, випадків юртиску - 13).

Порівняно з 2018-м минулого року в Україні зросла кількість випадків цензури – шість (два за аналогічний період 2018 року). За даними моніторингу ІМІ, це сталося через посилення цензури медіавласників. Зокрема, з телеканалу ZIK звільнилися сотні журналістів на знак протесту проти цензури, про що вони зробили окрему заяву.

Серед регіонів України за кількістю порушень лідирує Київ з областю (89 випадків). Друге місце за кількістю порушень посіла Одещина (19 випадків), третє місце – Волинь (15), четверте – Дніпропетровщина з 14 випадками, п’яте місце (по 13 випадків відповідно) розділили Миколаївщина та Полтавщина.

Читайте також: Із початку року у світі вбили 49 журналістів — Репортери без кордонів

"Моніторинг ІМІ показав зростання кількості порушень прав журналістів у 2019 році. Хочу зауважити, що зростання кількості порушень сталося у всіх ключових категоріях, які стосувалися фізичної агресії, доступу до інформації, кібератак та юридичного тиску. Причина погіршення ситуації зі свободою слова полягає в несистемному підході до розслідувань порушень, зростанні тиску медіавласників і політиків, що теж сприяє дискредитації професії журналіста, а також у слабкій солідарності в середовищі журналістів", – сказала керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук.

Читайте також: ООН: за два роки в Україні - майже 100 випадків залякування і нападів на журналістів

Як повідомлялося, Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск і кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-