Гончарук привітав українців із 28-річчям Референдуму: Маємо триматися разом

Гончарук привітав українців із 28-річчям Референдуму: Маємо триматися разом

Укрінформ
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук привітав українців із 28-ю річницею Референдуму за Незалежність та закликав підтримувати один одного.

Про це він написав у Facebook.

“Сьогодні, 1 грудня, Україна відзначає важливу дату в історії — 28-у річницю проведення Референдуму за незалежність. Всього за один день понад 90% громадян України підтвердили своє бажання жити в незалежній державі. Ми маємо завжди триматися разом, підтримувати один одного. Тільки так наша держава надалі залишатиметься вільною та сильною”, - написав Гончарук.

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

Читайте також: Зеленський про референдум: У незалежній Україні народилося вже ціле покоління

90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07 %, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях жити у власній державі хотіли б понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували понад 95% громадян.

2 грудня 1991-го року незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день із першими виборами Президента України, ним став Леонід Кравчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-