ФСБ намагалася завербувати українця, який приїхав до родичів у Росію

ФСБ намагалася завербувати українця, який приїхав до родичів у Росію

Відео
Укрінформ
Контррозвідка Служби безпеки України викрила на Чернігівщині спробу вербування українця спецслужбами РФ.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Контррозвідники СБУ встановили, що мешканець одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини під час поїздки в Росію, до родичів, потрапив у поле зору ФСБ. Представники спецслужби країни-агресора, застосовуючи погрози та шантаж, залучили нашого співвітчизника до негласного співробітництва. Вони змусили чоловіка підписати письмове зобов’язання про співпрацю з ФСБ РФ. Йому було присвоєно псевдонім та відпрацьовано завдання щодо збору інформації про режим охорони та особовий склад військових об’єктів на території регіону", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно з наданими інструкціями, передавати зібрані розвіддані він мав під час наступних візитів у Росію. Усвідомлюючи протиправність такої співпраці та її негативні наслідки після повернення додому, українець звернувся до СБУ.

Він надав свідчення про обставини вербування і відпрацьованих йому розвідувальних завдань.

Враховуючи, що чоловік не виконав злочинного завдання іноземної спецслужби і добровільно повідомив правоохоронні органи про намагання спецслужб РФ залучити його до конфіденційного співробітництва проти України, суд задовольнив клопотання органів прокуратури та звільнив його від кримінальної відповідальності згідно зі ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Читайте також: СБУ перекрила канал контрабанди до РФ запчастин для військових літаків

Контррозвідка СБУ вкотре застерігає, що в зоні ризику та підвищеної уваги спецслужб РФ перебуває широке коло наших співвітчизників – від державних посадовців та військовослужбовців, представників правоохоронних органів, учасників АТО (ООС), національно-патріотичних організацій до пересічних громадян України, які виїжджають до РФ чи тимчасово окупованих територій для працевлаштування, з туристичною метою, відвідування родичів тощо.

При цьому контррозвідка нагадує, що добровільне повідомлення про спроби залучення іноземними спецслужбами громадян України до конфіденційного співробітництва звільняє від кримінальної відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-