Окружний адмінсуд Києва взявся за чергове оскарження нового правопису

Окружний адмінсуд Києва взявся за чергове оскарження нового правопису

Укрінформ
Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження ще за одним позовом щодо оскарження нової редакції українського правопису та призначив підготовче засідання на 29 жовтня.

Про це інформує пресслужба суду.

“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо визнання незаконною та скасування Постанови уряду №437 від 22 травня 2019 року, якою було затверджено український правопис у новій редакції”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, відповідачем у справі визначено Кабінет міністрів України, а третя особа – Міністерство освіти і науки України.

Повідомляється, що суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 29 жовтня 2019 року.

У суді нагадують, що у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва вже перебуває справа щодо оскарження українського правопису у новій редакції за позовом мами семикласниці до Кабінету міністрів України. У цій справі судом вже було проведено 2 підготовчі засідання.

22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 "Питання українського правопису", якою схвалено нову редакцію "Українського правопису".

Читайте також: Оскарження нової редакції правопису: підготовче засідання пройде 25 вересня

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 року № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-