Малюська розповів про законопроєкт щодо боротьби із рейдерством

Малюська розповів про законопроєкт щодо боротьби із рейдерством

Укрінформ
Законопроєкт № 1056, який Верховна Рада України підтримала в першому читанні, закріплює реальні інструменти боротьби з рейдерством.

Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська, інформує пресслужба відомства.

«Цей законопроєкт закріплює реальні інструменти боротьби з рейдерством. Це додасть інвесторам більше впевненості і захистить наших громадян від посягань на їхнє майно», – сказав Малюська.

Він зазначив, що законопроєкт усуває з ринку акредитованих суб’єктів недержавні організації, які виконують функції “чорних реєстраторів” і є одним із елементів злочинних схем.

«Практично 80% рейдерських захоплень відбувалися саме через них», – наголосив міністр.

За словами міністра, законопроєкт передбачає підвищення штрафів за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме — від 400 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 6800 грн до 10200 грн.

Малюська додав, що в разі повторного такого ж порушення протягом року сума штрафів складає від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів — від 8500 грн до 17 000 грн.

«Крім того, ми закріпили необхідність обов’язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав, оскільки без цього практично неможливо зупинити обіг підроблених документів на майно, та впровадили принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права», – зазначив міністр.

Серед інших нововведень, інформують у відомстві, обов’язкове направлення на підвищення кваліфікації державного реєстратора, у роботі якого за результатами проведеної перевірки виявлено порушення порядку державної реєстрації прав відповідного законодавства.

Читайте також: Малюська розповів, як Мін’юст долатиме рейдерство

Окрім того, законопроєкт передбачає закріплення принципу територіальності державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, за яким державна реєстрація проводиться за місцем знаходження юридичної особи чи громадського формування, зміни у функціонуванні ЄДР (автоматичне формування запису в ЄДР з датою та номером, відображення відомостей про всі проведені реєстраційні дії, автоматичний моніторинг ризикованих реєстраційних дій тощо).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-