Журналістів прикордонних регіонів вчили протидіяти гібридній агресії

Журналістів прикордонних регіонів вчили протидіяти гібридній агресії

Укрінформ
Семінар-тренінг “Гібридна агресія: розпізнати та попередити” для регіональних ЗМІ провели 21 серпня у Чернігові Держкомтелерадіо та ТОВ “Євромедіа Компані”.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо.

“Інформаційна війна, яку проти України веде Російська Федерація, почалася не в 2014 році, а раніше. Але найбільше ми відчули її прояв саме в 2014-му, коли синхронно всі російські телеканали почали проводити проти України чітку інформаційну кампанію, яка ставила собі за мету дискредитувати Україну як державу, дискредитувати українську владу, зводячи її до так званої київської влади або хунти. Під сумнів ставилося питання, чи спроможна українська нація мати свою державу. Досвіду протидії гібридній війні станом на 2014 рік ніхто не мав. Ми разом вчилися цього і перш за все через ухвалення правових рішень”, - зазначив у своєму виступі перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Він нагадав, як непросто в 2014 році далося рішення про припинення в Україні трансляції пропагандистських російських телеканалів, як неоднозначно це рішення було сприйнято європейськими партнерами. А вже в 2016 році Європа зіткнулася з тими ж проблемами російської інформаційної експансії, яких Україна зазнала двома роками раніше.

Читайте також: “Ні” сексизму: медійниці вимагають від влади розробити етичний кодекс

Червак наголосив, що нашим найголовнішим досягненням і досвідом є те, що Україна не стала протидіяти російській інформаційній війні методами і формами агресора, а залишилася демократичною європейською державою, де принципи свободи слова є ключовими.

Своєю чергою старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, директор ДМГО “Центр міжнародної безпеки” Валерій Кравченко зазначив, що інформаційна політика є битвою не лише за мізки і за голови людей, а й за серця, адже Росія “використовує слабкість страху”.

“З одного боку, ми маємо бути захищеними від цього страху, а з іншого - маємо продукувати власний контент, і тут виняткове значення має плідна робота державних органів влади, які пов’язані з інформаційною політикою, і звичайно, Державного комітету телебачення і радіомовлення України”, - сказав Кравченко.

Експерти у сфері євроатлантичної інтеграції та протидії інформаційним загрозам у своїх виступах розповіли про виклики і латентні загрози, що виходять зі специфіки прикордонної з РФ області, про прорахунки державної гуманітарної політики в регіоні. Під час практичних тренінгів учасники семінару вчилися розпізнавати гібридні загрози в інформаційному просторі та протидіяти їм.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-