МОЗ передала в регіони сироватку від ботулізму

МОЗ передала в регіони сироватку від ботулізму

Укрінформ
У регіони почали розвозити партію ботулінічного антитоксину канадського виробництва.

"204 флакони ботулінічних антитоксинів канадського виробництва, закуплені за державний кошт, їдуть у регіони. Раніше Україна не мала спеціальної програми із централізованих закупівель протиботулінічних сироваток, але відтепер МОЗ забезпечує такі антитоксини за кошти державного бюджету. Вперше було зареєстровано якісну сироватку виробництва Канади. Вона буде безоплатно доступна кожному, з ким стався випадок ботулізму і хто її потребує”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що партію протиботулінічних сироваток закупила Програма розвитку ООН (ПРООН).

"Антитоксин ботулінічний канадського виробництва є високоякісним продуктом, який авторизовано країнами з суворими регуляторними органами (US FDA, США та Health Canada, Канада). Залишковий термін придатності на момент постачання – не менше 2 років. Щоб забезпечити всіх пацієнтів необхідними ліками, потребу кожного регіону формували на базі статистичних даних – через розрахунок середньої кількості захворювань за останні десять років", - зазначили у МОЗ.

У відомстві поінформували, що від початку року в Україні зареєстровано 44 випадки ботулізму, внаслідок яких захворіло 50 людей. Найбільше випадків ботулізму за цей період зафіксували у Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Запорізькій областях та м. Київ.

Читайте також: Супрун закликала не ігнорувати щеплення від смертельно небезпечної хвороби

Як відомо, ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, у яких накопичилися ботулотоксини.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 7-24 годин після споживання зараженої їжі. Серед них: порушення близького зору, двоїння в очах, сильно виражена сухість у роті, важко ковтати, підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення, короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-