Петренко закликає пам'ятати й про минулі, й про нинішні злочини Кремля

Петренко закликає пам'ятати й про минулі, й про нинішні злочини Кремля

Укрінформ
Пам'ятаючи про злочини минулого тоталітарного режиму, не можна забувати й нинішніх українських політв'язнів в тюрмах Росії та боротись за їхнє повернення додому.
Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко у Facebook.

"Пам‘ятаємо про злочини минулого і боремось зі злочинами сьогодення... Адже й зараз у російських тюрмах знаходяться наші політв’язні. І єдине завдання для всіх нас - робити все можливе, щоб вони нарешті повернулись додому", - зазначив він.

Петренко нагадав, що сьогодні ми згадуємо страшні події "Великого терору" – масштабної кампанії масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР наприкінці 30-х років.

"Жертвами політичних репресій Радянського Союзу стало настільки багато українців, що їх точну кількість досі неможливо визначити. Тоталітарна машина розстрілювала наших співвітчизників, відправляла їх у заслання, кидала в психіатричні лікарні за надуманими діагнозами", - наголосив міністр.

У неділю, 19 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

Читайте також: Зеленський у День пам'яті жертв репресій згадав про політв'язнів Кремля

Кількість жертв тоталітарного режиму в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% - українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

На сьогодні загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 100 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-