Активісти вимагають експертизи доступності ліків в Україні

Активісти вимагають експертизи доступності ліків в Україні

Укрінформ
Пацієнтська спільнота вимагає проведення громадської експертизи щодо доступності лікарських засобів для хворих в Україні, а також того, яким чином МОЗ забезпечує це право.

Про це йшлося у ході круглого столу "Бути почутими. Звернення пацієнтської спільноти" в Укрінформі.

За словами учасників заходу, усі пацієнти України мають право на доступ до медичної допомоги.

“70% громадян хочуть визначеності, гарантованого доступу, захисту прав пацієнтів, відповідальності та збільшення фінансування у сфері охорони здоров'я”, - зазначали представники пацієнтських організацій.

За словами представника Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислава Онищенка, МОЗ тотально порушує принципи консультацій з громадськістю. “З 2010 року в Україні встановлено принципи участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. На жаль, це питання ігнорується. МОЗ повинен забезпечувати розгляд усіх наданих пропозицій та зауважень. Результатом цього має бути оновлений документ та пояснення щодо врахованих або неврахованих пропозицій у звіті, котрий має бути опублікований на сайті МОЗ. За останні 4 роки жодного повноцінного звіту не було”, - зазначив Онищенко.

Читайте також: Нацслужба здоров'я розробляє програму медичних гарантій

Він розкритикував діяльність нинішнього керівництва МОЗ, заявивши, що чиновники МОЗ “не володіють ситуацією на рівні середньої ланки — знання, вміння та навички”. “У мене виникає питання: або МОЗ не володіє ситуацією, що робиться у сфері медицини, або це - тотальна корупція у доступі ліків до медичного застосування”, - зазначив Онищенко.

Він також наголосив, що в Україні не існує фармацевтичної політики, проте є хаотична законотворчість. “Національна фармацевтична політика передбачає 3 складові — ефективність, безпечність, якість лікарських засобів, друге — економічна, фізична доступність лікарських засобів, третє — раціональне застосування ліків (застосування винятково за медичним призначенням). На сьогодні жодна з цих складових не забезпечується. Основним завданням, коли Супрун очолила МОЗ, було задекларовано боротьбу з корупцією. У нас була надія на зрушення у системі допуску лікарських засобів до медичного застосування. Однак жодних кроків не зроблено”, - заявив Онищенко.

За словами засновника і координатора УМЕС, лідера Всеукраїнської освітньої платформи «Сходи в майбутнє» Ігоря Найди, керівництво МОЗ формує негативний імідж українських лікарів. “Керівництво держави не усвідомлює цінність людини. Відтак усі його дії спрямовані не на здоров'я людини, а на зиск. Кілька років не чують пацієнтські організації,” - зазначив він.

У свою чергу, співголова Всеукраїнської коаліції «Зупинимо туберкульоз разом», голова Правління БО «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко заявив про нераціональне використання коштів для подолання епідемії туберкульозу в Україні. “Немає політичної волі подолати епідемію туберкульозу в Україні. Глобальний фонд загалом надав Україні понад 500 млн доларів на подолання туберкульозу. Недержавні організації, що реалізують ці кошти, постійно кричать, що грошей не вистачає. Водночас показники захворюваності на СНІД та туберкульоз зростають... Куди ділися 500 млн доларів? Потрібно зробити аудит коштів, які надавав Глобальний фонд”, - наголосив Руденко.

Він підкреслив, що необхідно призначити повноцінного очільника МОЗ. “Потрібно також провести аудит ефективності роботи в.о.міністра МОЗ Супрун та громадських організацій, які, як павуки, її обліпили. Ми маємо публічно дати оцінку цим організаціям, нехай працюють над проблемами пацієнтів”, - сказав Руденко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-