У Раді закликають рішуче протистояти спробам розхитати ПЦУ

У Раді закликають рішуче протистояти спробам розхитати ПЦУ

Укрінформ
Фракції "БПП" і «Народний фронт» закликали ВР підтримали Православну церкву України в її канонічному статусі та рішуче протистояти будь-яким спробам розхитати ситуацію в Українській церкві.

Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань культури і духовності, депутат від «Народного фронту» Віктор Єленський, виголошуючи спільну заяву двох фракцій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу, щоб Верховна Рада України, ті депутати, які зверталися до патріарха Варфоломія, ті депутати, які відстоювали Томос від нападу з боку Росії, щоб вони сказали рішуче «ні» всім спробам розхитати ситуацію довкола Православної церкви України. Я хочу, щоб ми дали дуже чіткий сигнал, що ми підтримуємо ПЦУ в її канонічному статусі, підтримуємо її предстоятеля митрополита Епіфанія, підтримуємо всі кроки з розбудови цієї церкви... Ми повинні підтримати в усіх починаннях церкву, духовенство, єпископат і ті десятки тисяч людей, які в січні 2019 року плакали на Софійській площі, коли Православна церква України вперше у своїй історії отримала законну канонічну незалежність», - зазначив Єленський.

Водночас він підкреслив, що церква в жодній країні не отримувала Томос за такого «шаленого спротиву великої ядерної держави, як це було в 2018, 2019 роках в Україні”. Єленський також зауважив, що в усіх процесах, якими намагаються «підточити Православну церкву України, ми маємо справу з Російською державою».

«Скориставшись транзитним періодом, тим, що один президент іде, а інший його наступник не прийшов, Російська держава намагається відібрати в України Томос, Російська держава намагається розхитати ситуацію, користуючись дрібними розрахунками деяких людей, амбіціями, яким ми повинні дати відсіч», - зауважив політик.

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року у соборі Святої Софії в Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому було створено помісну Православну церкву України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП.

6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

Читайте також: Філарет підтвердив бажання відновити Київський патріархат

Водночас 9 травня екс-патріарх УПЦ КП, почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує, а він залишається чинним патріархом. Він також допустив відокремлення від ПЦУ Київського патріархату і заявив, що уповноважений скликати для цього церковний собор. Водночас Міністерство культури заявило, що УПЦ КП припинила існування.

14 травня митрополит Епіфаній заявив, що розколу в Українській православній церкві немає і не буде. Він зазначив, що ПЦУ «шанує святійшого патріарха Філарета, але не підтримує думок, які він висловив останніми днями».

Однак на думку Філарета, в Українській православній церкві відбувається «розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків». Він заявив, що за внутрішнє церковне життя в Україні відповідає патріарх, і закликав Епіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-