На богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60

На богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60

Укрінформ
На молитовне святкування на честь священномученика Макарія у Володимирському соборі у Києві 14 травня, яке організував почесний патріарх ПЦУ Філарет, прибули лише чотири єпископи з понад 60.

Про це повідомляє BBC News Україна.

"У вівторок у Володимирському соборі Києва проходить молитовне святкування на честь священномученика Макарія. Це традиційне для УПЦ Київського патріархату свято опинилося у центрі скандалу, після того, як з'явилася інформація про наміри Філарета відновити діяльність УПЦ КП", - йдеться у повідомленні.

Проте, як зазначається у публікації, у відповідь на запрошення Філарета на святкування приїхали лише чотири єпископи з понад 60: архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, а також група ієрархів із колишніх приходів УПЦ КП у Росії: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, його вікарій Петро та єпископ Адріан.

За даними джерел BBC, Климент приїхав на святкування із поваги до Філарета.

Як повідомляє видання, не прибув один із найвпливовіших ієрархів ПЦУ, який на об'єднавчому соборі був основним конкурентом Епіфанія на предстоятельство у новій церкві, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, якого джерела називали одним із можливих союзників Філарета.

Митрополит Епіфаній також не прибув до Володимирського собору. У цей день у нього запланований візит до Маріуполя.

"Під час літургіі Філарет помянув у диптиху предстоятелів помісних православних церков митрополита Київського і Всієі України Епіфанія. Це означає, що Філарет визнає предстоятельство Епіфанія", - йдеться також у повідомленні.

Як повідомлялося, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

Читайте також: Філарет допускає розкол у Православній церкві України

Однак у травні Філарет заявив ЗМІ, що Київський патріархат не ліквідований. На запитання, чи допускає він, що такі його дії можуть призвести до розколу у церкві, Філарет сказав: "Допускаю, але ми створимо єдину церкву — Київський патріархат, обов'язково".

Він додав, що може скликати помісний собор церкви, на якому можуть розглянути питання змін до статуту, проте яких саме - не уточнив.

Зі свого боку, предстоятель ПЦУ Епіфаній наголосив, що повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-