НАЗК внесло до реєстру корупціонерів майже півтори тисячі прізвищ

НАЗК внесло до реєстру корупціонерів майже півтори тисячі прізвищ

Укрінформ
За 100 днів роботи в Реєстр корупціонерів внесено відомості стосовно 1482 осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

“Сьогодні, 14 травня, минає 100 днів, відколи на сайті Національного агентства розпочав роботу Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення... Всього з початку роботи Реєстру опрацьовано 3350 електронних копій судових рішень, на підставі яких до Реєстру внесено відомості стосовно: 1398 осіб, які судом визнані винними та притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень; 84 особи, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцію правопорушень”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, переважна більшість осіб, відомості стосовно яких внесено до Реєстру, притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання декларації). Водночас за вказаний період на законних підставах з Реєстру було вилучено відомості стосовно шести осіб.

Читайте також: НАЗК перевірило діяльність 86 державних підрозділів щодо боротьби з корупцією

В агентстві також повідомляють, що за період ведення Реєстру у рамках проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтями 56 та 57 Закону України «Про запобігання корупції», Нацагентство здійснило перевірку відомостей стосовно 2900 осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Особливість Реєстру, відзначають в НАЗК, полягає в основних принципах його функціонування: зручність, прозорість, доступність. Саме їх запровадження дало можливість вивести взаємодію між державою та громадянами на новий, вищий рівень, створити сприятливі умови суб’єктам бізнесу в частині скорочення часу (до 5 хвилин) на отримання довідки про наявність/відсутність відомостей про них у вказаному Реєстрі. Для цього передбачена функція самостійного безоплатного отримання фізичними та юридичними особами - учасниками публічних закупівель вищевказаної інформаційної довідки, чим виключено корупційну складову. “З початку роботи Реєстру самостійно сформовані та отримані фізичними/юридичними особами 19680 таких довідок. Водночас Національне агентство надало 363 витяги з Реєстру за зверненням в установленому порядку фізичних осіб”, - повідомляє прес-служба відомства.

В агентстві також нагадали, що Реєстр розпочав свою роботу 4 лютого 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-